EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Yaz Tatilinde EBA’da Neler Var?

Yaz tatili, öğrencilerin boşa zaman geçirecekleri bir dönem değil gelecek dönem daha verimli olabilmeleri için gerekli enerjiyi topladıkları ve eksiklerini tamamladıkları bir süreçtir. Bu süreci enerji toplayıp, eksiklerinizi kapatarak geçirmeniz gelecek dönemi başarıyla geçirmenizi sağlayacaktır. Elbette monoton bir ders çalışam düzeninden bahsetmiyoruz. Eğlenirken öğrenebileceğiniz bir çok konu var. Bu yazımızda EBA’dan ve benzeri kaynaklardan yazın nasıl faydalanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Yaz tatilinde EBA’dan nasıl faydalanılır?

Eğitim Bilişim Ağı okul zamanı olduğu gibi yaz tatilinde de öğrencilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir platform olmaya devam ediyor. Peki şimdi neler yapabileceğinize bir bakalım?

TEOG’a Hazırlanacak Öğrenciler İçin Deneme Testleri

7. sınıftan 8. sınıfa geçen TEOG adayı öğrencilerin yazın mutlaka 1. TEOG sınavlarına hazırlanmaları gerekiyor. Okul açıldıktan kısa bir süre sonra yapılacak olan sınavlara yazın çalışmak sizi bir adım öne taşıyacaktır. Bunun için birçok faydalı kaynaklar sizi bekliyor. Özellikle e-Kurs modülü içerisinde bulunan kazanım testleri ile TEOG sınavına hazırlanabilirsiniz. 2016/2017 8. Sınıf Kazanım Testleri‘ne ulaşmak için tıklayın.

YGS ve LYS Sınavlarına Hazırlanacak Öğrenciler İçin Videolu Konu Anlatımları

Gelecek yıl Üniversite sınavlarına hazırlanacak olan öğrencile EBA Kamp videolarından faydalanabilirler. Kamp videoları ile YGS ve LYS konularını şimdiden öğrenebilirsiniz.

LYS Matematik Konuları Video Anlatım
üm LYS Konuları Video Anlatım
Tüm YGS Konuları Video Anlatım

Ders Modülü

Bu modül ile gelecek yılın konularını görebilir tüm dersledeki ilk bir kaç konuyu boş zamanlarınızda izleyebilirsiniz. İlk konular kolay olduğundan ve dersler animasyonlu hazırlandığından sıkılmadan öğrenebilirsiniz. Ayrıca geçen sene zorlandığınız ve sınavda çıkabilecek konuların konu tarama testlerini tekrar çözebilirsiniz.

EBA Oyunlar

MEB Eğitim Bilişim Ağı bünyesinde ve MEB’nın anlaşmalı olduğu eğitim kurumları tarafından hazırlanmış pek çok oyun bulunmakta. Matematik, Türkçe, İngilizce gibi dersler için hazırlanmış oyunlar ile oyun oynarken bir yandan da terimleri ve formülleri öğrenirsiniz. Oyunlar Sayfamızdan hangi oyunları ve nasıl oynandıklarını görebilirsiniz.

EBA Kitap & Dergi

Kitap bölümünde pek çok kitap sizleri bekliyor. Bunun için bilgisayar karşısında olmanıza gerek yok cep telefonunuzdan ya da tabletinizden de istedğiniz kitabı okuyabilirsiniz. EBA Kitap ve EBA Dergi sayfasına ulaşmak için tıklayın

TRT ÇOCUK Dergisi’ni okumak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

EBA trt çocuk dergisi

Canınız sıkılıyorsa bir de EBA RADYO Dinleyin

Ders içerikleri, çocuk programları, romanlar, masallar, şiirler, şarkılar, arşiv programları ve daha niceleri EBA Radyo’da sizleri bekliyor. Bakalım şu anda ne çalıyor —>

Sizde yazın başka neler yaptığınızı bizimle paylaşabilirsiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme