EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Sınavlar Başlamadan İzlenmesi Gereken Filmler

2017/2018 Eğitim öğretim yılı pek çok değişiklikle başladı moralimizi yüksek tutup motivasyonumuzu artıracak her türlü kaynağa ihtiyacımız var. Bu yazımızda size ne EBA Video‘dan ne EBA Ders‘ten bahsedeceğiz. Bu yazımızda özellikle lise öğrencilerine yönelik motivasyon artırıcı ve düşündürücü filmlere yer vereceğiz.

Filmlere başlamadan önce EBA Girişinden öğrenci olarak girip bugünkü konuları tekrar edin. Eğer EBA sınıf paylaşımı üzerinden öğretmeniniz gönderdiği ödev veya çalışma varsa bunları tamamlayın. Kazanım testlerini ve konu tarama testlerini de ihmal etmeyin.

Gençlere yönelik film tavsiyelerimize geçmeden önce sizin de bu konuya aşağıdaki yorum kutucuğundan film tavsiyesi göndermenizi ve izlediyseniz yorumlarınızı göndermenizi bekliyoruz.

 


 

3 Idiots | IMDb 8.4

3 Idiots
http://www.imdb.com/title/tt1187043/

Aile ve çevre baskısı, ezberci eğitim sistemi gibi eğitim hayatı ile ilgili pek çok tartışmalı konuyu farklı bir şekilde ele alıp izleyiciyi sonunda mutlu eden filmlerden.

‘Arkadaşınız başarısız oluyor , üzülüyorsunuz ; arkadaşınız birinci oluyor , daha çok üzülüyorsunuz.

 


 

Ölü Ozanlar Derneği | IMDb 8

Ölü Ozanlar Derneği
http://www.imdb.com/title/tt0097165/?ref_=nv_sr_1

Kendinizi ve hayatı sorgulayıp yeni başlangıçlar yapmak… Ne denebilir ki sadece izleyin! Replikleriyle de ünlü olan bir filmdir kendileri.

”Kim ne derse desin, sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir.”


 

The Internship | IMDb 6.3

The Internship – Genç Çıraklar
http://www.imdb.com/title/tt2234155/

Silikon vadisinden bir hikaye. Google gibi silikon vadisinin dev firmalarında nasıl bir çalışma ortamı var? Siz de böyle bir yerde çalışmak ister miydiniz? Eğlenceli bir film.

 


 

Devrim Arabaları | IMDb 8.0

Devrim Arabaları
http://www.imdb.com/title/tt1282139

1961 yılının Türkiye’sinde küçük bir atölyede tutku, azim ve çabayla bir arabanın nasıl yapıldığının anlatıldığı gerçek bir hikaye.

”Senin bildiğin kadarını ben unuttum evlat.”


 

Chappie | IMDb 6.9

Chappie
http://www.imdb.com/title/tt1823672/

Geleceğin dünyasında yapay zeka ve insan ilişkilerini konu alan film yapay zekanın yol açabileceği olaylara fütüristik bi yaklaşım getiriyor. Eğlenceli bir film.


Bu listeyi beğendiyseniz geçen dönem sonunda yayınladığımız Okulun son günlerinde izlenecek filmler yazımıza da bakabilirsiniz. Bu konuda daha çok film görmek isterseniz de onedio’nun Eğitim ve Eğitimcilere dair 24 film serisine bakabilirsiniz.

Sizi en çok etkileyen film hangisiydi ve neden etkilendiniz?

1 Yorum

Add a Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme