EBA | EBA Kurs | EBA Giriş - -

EBA Kitap Arşivi ve Ücretsiz MEB Ders Kitapları

EBA Kitap Arşivi ve Ücretsiz MEB Ders Kitapları

Eba kitap, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanmış olan online bir sistemdir. Fatih projesi kapsamında günümüzün en kolay ulaşılabilen bilgi kaynağı internet aracılığı ile kurulan bu sistem çeşitli kaynaklara ulaşmak, öğrenci ve öğretmenlerinin kendi notlarını paylaşması, yarışmalara katılması, uzaktan eğitimler ile e kurslara katılmak ve ücretsiz e kitap indirmek için kullanılmaktadır.

EBA Kitap Sitesinden Kimler Yararlanabilir?

Eba gov tr e kitap sisteminden öğrenci ve öğretmenlerin yararlanması mümkün. Pek çok işlem için giriş yapmanız gerekmiyor; ancak eğer katkıda bulunmak da istiyorsanız giriş yapmanız gerekiyor. Siteye giriş yapmak için 4 seçenek bulunuyor. Bunlar; Açık öğretim, EBAKOD, E-okul ve Mebbis bilgileri ile giriş.

EBA Kitap Arşivi ve Ücretsiz MEB Ders Kitapları

EBA Kitap Arşivi
Eba.gov.tr üzerinden yapacağınız tüm işlemler ücretsizdir. Sistem, kişilerin bilgilere daha kolay ulaşması ve dayanışma içerisinde olması üzerine kurulmuştur. Dileyen herkes ücretsiz bir şekilde istediği kaynaklara ulaşabilir, var olan kaynaklar için yorum bırakabilir.

Eba Kitap’a Nasıl Girilir?

Eba kitap indirme işlemi için sitenin kategorileri arasında yer alan içerik kısmını, buradan da kitap bölümünü seçmeniz gerekiyor.

Milli eğitim ders kitaplarının da aralarında olduğu binlerce kitabı, bu bölümden indirebilirsiniz. e kitap indirmek için kullanılabileceği gibi ses, video, haber ve resim gibi farklı kategorilerden dokümanlara da ulaşabileceğiniz bir sistem. Ayrıca; Fatih projesi ile pek çok okulda kullanılan z kitapları da Eba z kitap indirme kategorisinden indirebilirsiniz.

 

Ücretsiz MEB Ders Kitaplarını İndirme

Eba kitap indirme bölümüne girdikten sonra ara bölümüne ders kitabı yazarak, MEB ders kitaplarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; kitapların adının yanında yazan yıllar. Kitaplar hemen hemen her sene güncellendiğinden dolayı, ihtiyaç duyduğunuz senenin e kitaplarını indirmelisiniz.

Bu sistem sayesinde kaybettiğiniz senin kitaplarını tekrar elde edebilir, sene başlamadan bir sonraki sınıfın kitaplarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ygs-Lys sisteminde mezuna kalan öğrenciler için de büyük bir avantajdır. Pek çok mezun Ygs-Lys öğrencisi sınava gireceği senede hangi konulardan sorumlu olduğunu bilmemektedir. En doğru cevaba ulaşmak için 12. Sınıf olarak sınava girecek öğrencileri baz alarak 4 yıllık kitaplar indirilebilir. 9. ve 10. Sınıf ders kitaplarında yer alan konular Ygs konuları olarak kabul edilmektedir. Lys’de ise; 9,10,11 ve 12. sınıf konularından sorumlu olursunuz.

Eğitim bilişim ağında yalnızca kitaplar değil güncel dergiler de ücretsiz olarak sunulmaktadır. EBA dergi sayfamızdan en güncel ve en çok indirilen dergilere ulaşabilir  eba dergi sitesinden nasıl yararlanacağınıza sayfamızda bulunan videoyu izleyerek  öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ