EBA | EBA Kurs | EBA Giriş - -

EBA Kamp

EBA Kamp

Millî Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel (YEĞİTEK) Müdürlüğünce yürütülen Eğitimde FATİH Projesi’nin en önemli bileşenlerinden biri olan Eğitim Bilişim Ağı, “EBA Kamp” adlı video kanalı ile öğrencilere içerik sağlamaya devam ediyor. 12 Nisan tarihinde yayına giren video kanalı LYS’ye hazırlanan öğrenciler için soru çözümleri içeriyor.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, öğretmen ve öğrenciler arasında bilgi paylaşımını gerçekleştirmek, tüm eğitim içeriklerini tek çatı altında toplamak gibi amaçlarla kurulan Eğitim Bilişim Ağı yüzbinlerce e-içeriğiyle bünyesindeki “öğrenim yönetim sistemi”yle öğretmen ile öğrenciler arasında köprü oluşturuyor. Zamandan, mekândan, araçtan bağımsız; günün her anı, her yerden öğrenme, paylaşma, etkileşimde bulunma, ödev gönderme-alma imkânı sağlayan Eğitim Bilişim Ağı, tüm hedef kitle için fırsat eşitliği sağlıyor.

EBA Kamp’ta Neler Var?

Bu kapsamda hazırlanan videolarda örnek sorular üzerinden konu anlatımları gerçekleştiriliyor. Böylece öğrencilerin kavram yanılgıları, genel hata unsurları vurgulanarak konuların tam öğrenilmesi hedefleniyor. EBA’da görev yapan uzman öğretmenler tarafından MEB TV Stüdyosu’nda hazırlanan projede matematik dersi için toplam 70 civarında video üretilecek. Diğer dersler için üretilecek EBA Kamp videoları daha sonra EBA’da yer alacak.

EBA Kamp’a gitmek İçin Tıklayın

Örnek EBA Kamp Videosu

Kaynak:MEB Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ