EBA | EBA Kurs | EBA Giriş - -

EBA Giriş

EBA Giriş

EBA Giriş’i yapabilmek için öncelikle Eğitim Bilişim Ağı ana sayfasına gitmeniz gerekiyor. Daha sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” yazısına tıklayınız. Açılacak olan giriş sayfasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu sayfada hem öğrenci girişi hem de öğretmen girişi yapılmaktadır.

Bu bilgiler; öğrenciler için TC Kimlik Numarası, öğrenci okul numarası ve Nüfus cüzdanı cilt numarasıdır. Öğretmenler ise MEBBİS bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler. Bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde yazdığınızdan emin olduktan sonra “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Böylece giriş yapmış olacaksınız.

eba eğitim bilişim ağına giriş

2016 yılı Aralık ayında yenilenen yüzüyle karşımıza çıkan Milli. Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı sade tasarımıyla içeriği daha ön plana çıkaran bir görünüme geçmiştir. İlköğretim, ortaokul, lise ve açıköğretim okullarında okuyan tüm öğrencilere hizmet veriyor. Ayrıca 12. sınıftan mezun olup LYS ve YGS sınavlarına hazırlanan mezunlara yönelik içerik ve kursları da bünyesinde barındırmaktadır.

Eğitim Bilişim Ağı sistemi gelişmiş altyapısı ile hizmet veriyor zaman zaman kesintiler olsa da MEB teknoloji birimi bu sorunları kısa sürede çözüyor. Sizler de EBA portalına aşağıdaki resme tıklayarak kolayca giriş yapabilirsiniz. Sayfası açılmıyor ya da giriş yapamıyorsanız EBA Sunucu Durumu sayfamıza bakın. Öğretmen Girişi ve Öğrenci girişi aynı sayfadan yapılaktadır.

Şifreniz ile giriş yaparken sorun yaşıyorsanız aynı bilgiler ile E-Okul’a girmeyi deneyin eğer E-Okul’a giriyor ancak eba öğrenci girişine giremiyorsanız o zaman mutlaka durumu okul idaresine bildirip bilgilerinizin (şifrenizin) güncellenmesini sağlayın. Özel okullar ve açık lise öğrencilerinin de EBA’dan faydalanabileceğini unutmayın bunlar için öğrenci sayfamıza bakabilirsiniz.

Adım adım EBA Giriş Nasıl Yapılır?

1. Adım MEB Eğitim Bilişim Ağı ana sayfasına (www.eba.gov.tr) gitmek ve sağ üst köşedeki Giriş bağlantısını tıklamak.
EBA Giriş

2. Adım Açılan sayfada E-Okul Bilgileri ile girişi seçmek
eokul şifresi ile eba girişi

3. Adım E-Okul Bilgilerinizi girerek giriş yapmak. Burada resimde gördüğünüz 4 haneli güvenlik kodunu, TC kimlik numaranızı ve nüfus cüzdanı cilt numaranızı doğru yazmaya dikkat edin. T.C. Kimlik Numarası 99 ile başlayan Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Cilt Numarası alanı boş bırakılmalıdır.

4. Adım Giriş yap butonuna tıkladığınızda sağ üst köşede kendi adınızı görüyorsanız doğru bir şekilde giriş yapılmış demektir.

E Okul Bilgileri İle EBA Girişi Video Anlatım

Açık Ortaokul, Açık Lise ve Mesleki Açık Lise EBA Girişi Nasıl Yapılır?

EBA Youtube kanalımıza üye olarak yeniliklerden haberdar olabilir ve sorularınızın cevaplarını video anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Giriş yapıp oturum açtıktan sonra eğer okulda ya da herkesin kullanabileceği bir bilgisayarda çalışıyorsanız işiniz bittiğinde profil resminize tıklayıp oturumu kapatmayı unutmayın. Aksi halde siz sayfayı kapatsanız bile sizden sonra gelen birisi sizin bilgilerinize erişebilir.

Yaşadığınız sıkıntıları aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Kevser dedi ki:

  Mm ama girilmiyo

  1. eba-z dedi ki:

   Zaman zaman EBA ders sayfasında çalışmalar olabiliyor. EBA açılmıyor ise biraz bekleyip tekrar deneyin.

 2. sudenaz dedi ki:

  Eba şifreyi kaybetim
  Yeni şifre istiyorum

  1. eba-z dedi ki:

   Öğrenciler EBA sistemine e-okul giriş yöntemlerini kullanarak girebilirler.

 3. Saadet dedi ki:

  Ben 15dk dır deniyorum girişi ama olmuyor

  1. eba-z dedi ki:

   EBA Sunucu durumu sayfamıza baktınız mı?

 4. emin tamer dedi ki:

  tüm bilgileri girmeme rağmen böyle bir öğrenci yok mesajı çıkıyor ne yapmak gerekli

  1. eba-z dedi ki:

   Mutlaka okul idaresine durumu bildirip EBA Giriş yapamadığınızı söyleyin.

 5. Kübra dedi ki:

  Bence eba bize çok yardim ediyor

 6. tunahan dedi ki:

  bende seri nomu yazdım ama herşeyimide yazdım ama olmuyo girmiyo

  1. eba-z dedi ki:

   Merhaba,
   EBA öğrenci giriş ekranında Cilt Numarası girişi yerine Nüfus Cüzdanı Seri Numarası girişi uygulamasına geçilmiştir.

   Eski tip nüfus cüzdanlarında “Seri” ile “No” bilgisi birlikte girilmelidir. (Örnek: A01012345)

YORUM YAZ