EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

DynEd Eba Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 2008-2009 eğitim ve öğretim yılı içerisinde, ilk ve orta okul düzeyindeki öğrencilerine, etkili İngilizce dil eğitimi verebilmek amacı ile gerçekleştirilen bir bilgisayarlı eğitim sistemidir DynEd Eba.

Sistemin sunduğu imkanlar sayesinde, öğrenciler, klasik eğitim sistemi içerisindeki kısıtlı İngilizce eğitiminin dışına çıkabilme imkanı bulmaktadır. İlk olarak ilkokullara yönelik olarak geliştirilen ve daha sonrasında ortaokul öğrencilerinin de sisteme dahil edilebilmesi için, mevcut 7 ünitelik kapsama, 9 ünite daha eklenerek, geliştirilmiştir. Buna ek olarak, her bilgisayarda ve bilgisayar sisteminde de çalışabilmesi için yeni güncellemeler yapılmıştır.

DynEd Eba Öğrencilere neler sunuyor?

Dyned ebaDynEd Nedir?

Öncelikli olarak DynEd Eba sistemi, öğrencilere diledikleri yerde, diledikleri süre içerisinde İngilizce eğitim alabilme şansı sunmaktadır. Program içerisindeki yapay zeka sayesinde de, öğrenciler eşit ve adil bir değerlendirme içerisinde bulunuyor. Dil seviyeleri, uygulama içerisinde yer alan, programla sayesinde, öğrencinin öğrenme hızına ve yetkinliğine göre yapay zeka tarafından belirleniyor. Öğrenci online olarak kendi seviyesini görebildiği gibi, öğretmenlerin de, öğrencilerini anlık olarak kontrol edebilme imkanları bulunuyor. Anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından, sadece görsel değil, işitsel olarak da dil gelişimde etkili oluyor. Bunlara ek olarak da, öğrenciler, kendi seslerini kayıt ederek, uygulamada yer alan konuşmalarla anlık olarak karşılaştırarak, etkin kulak dolgunluğuna ve dil yapısına daha hakim bir başarı yakalayabiliyorlar. İnternet bağlantısı yokken de yine kullanılabilmektedir

DynEd Eba Giriş

Sisteme dahil olabilmek için, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 81 il valiliğine genelge ve açıklama bildirgesi yönlendirilerek, okul müdürlüklerinin konu hakkında bilgilendirilmesi sağlanmıştır. Kullanıcı adınız ve şifreniz, okul müdürlükleriniz tarafından belirlenmektedir. Daha sonrasında kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte, DynEd Eba giriş işlemi yaparak, uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlk kullanıcı adı ve şifre belirlendikten sonra, belirlenen şifre ve kullanıcı adının mutlaka kayıt edilmesi gerekir. Şifre, daha sonraki dönemlerde değiştirilebiliyor olmakla birlikte, kullanıcı adında değişikliğe gidilememektedir. Okulunuzun müdürlüğünden kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenip, kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra, DynEd giriş işleminizi gereçeklşetirebilirsiniz.

Eba DynEd Seviye Testi

Sistem içerisinde yer alan testler sayesinde, öğrencinin İngilizce dil seviyesi adil olarak hesaplanır ve böylece öğrenci kendisiyle aynı seviyede olan diğer öğrencilerle eşit eğitim alabilirler. Atanan eğitimler, eğitimlerin süresi ve zorluk seviyesi de, yine sistem içerisinde yer alan yapay zeka tarafından otomatik olarak belirlenir. Her öğrencinin dil öğrenme yetkinliği ve hızı eşit olmadığı için, sistemin yaptığı atamalar, öğrencilerin sıkılmadan, çok daha kısa sürede İngilizce dil eğitimini almasında olanak sağlamaktadır. Eba DynEd giriş için tüm merak ettikleriniz için, diğer yazılarımızı takip edebilirsiniz.

1 Yorum

Add a Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme