EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

2018-2019 Öğretim yılı için Sınavla Öğrenci Alacak Örnek Sorular

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 Öğretim Yılı İçin Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Örnek Soruları; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yayınlamıştır.

2018-2019 Öğretim Yılı içerisinde yapılacak LGS sınavı ile ilgili örnek soruların yayınlanması ile sınavın sorularına ilişkin ilk ip uçları ortaya çıkmıştır. Sayısal ve Sözel bölümlerde yayınlanan sorular ile öğrencilerin sınavda karşılarına çıkacak soru tipleri hakkında fikir sahibi olmalarının ilk adımları atılmıştır.

Sayısal bölüm örnek soruları için tıklayınız. 

Sözel bölüm örnek soruları için tıklayınız. 

Sorular incelendiğinde geçmiş senelerden farklı olarak daha üst seviyelerde öğrenme becerilerini ölçmeye yönelik sorulara yer verildiği görülmektedir. Bu bakımdan öğrenciler sınava hazırlanırken bu yeni soru tiplerine yönelik çokça soru çözmeleri kendileri için faydalı olacaktır.

Yeni LGS Soruları Nasıl?

Sayısal ve Sözel soru örneklerinden bazıları sayfamızda yer almaktadır. Eğitimde 2023 vizyonu açıklamaları ardından yayınlanan bu yeni sorular ileride yaşanacak değişime ışık tutmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme