EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

2017 TEOG Sonuçları ve Nakil İşlemleri Takvimi

2017 TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile istediği okullara yerleşemeyen öğrenciler için nakil süreci belirlenmiş olup takvim ve kılavuz http://e-okul.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. 11 Ağustos 2017 günü Boş Kontenjanlar yine aynı adres üzerinden duyurulacaktır.

Tercihleri nedeniyle istemediği okula yerleşen veya tercihini değiştirmeyi düşünen öğrenciler için zorlu bir nakil süreci 14 Ağustos 2017 günü başlayacak.

2017 TEOG Nakil Tarihleri ve Süreleri Nedir?

Bir liseye 2017 TEOG sonucuna göre yerleşemeyen veya yerleşip tercihini değiştirmek isteyen öğrenciler için hızlı bir süreç başlıyor. Arka arkaya 3 hafta süre ile devam edecek üç nakil haftası geçirecekler. Her seferinde 25 okul tercih edebilecekler. Peki nakil süreci nasıl ilerleyecek? Tüm ayrıntıları ile açıklayalım.

1.Nakil Haftası Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zaman Bitecek?

1. Nakil Haftası 14 Ağustos 2017 başlayıp 18 Ağustos 2017 saat 17:00’da bitecek. 1. Nakil işlemlerinin sonuçları 21 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Süreci bu şekilde tamamlanmış olacak.

2.Nakil Haftası Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zaman Bitecek?

2. Nakil Haftası 21 Ağustos 2017 başlayıp 25 Ağustos 2017 saat 17:00’da bitecek. 2. Nakil işlemlerinin sonuçları 28 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Süreci bu şekilde tamamlanmış olacak.

3.Nakil Haftası Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zaman Bitecek?

3. Nakil Haftası 28 Ağustos 2017 başlayıp 6 Eylül 2017 saat 17:00’da bitecek. 3. Nakil işlemlerinin sonuçları 8 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak. Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Süreci bu şekilde tamamlanmış olacak.

Nakil İşlemleri Sonucu İstediğin Liseye Gidemeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

Bu zorlu nakil sürecinde istediği okula yerleşemeyen öğrenciler üzülmeyin. Her şey bitmiş sayılmaz. 18 Eylül 2017 tarihinde okullar açıldığı andan itibaren her ay tekrar nakil isteyebilirsiniz. Tabi ki biraz daha şansınız azalmakta ve bekleme süreniz artmakta.

Peki işleyiş nasıl olacak? Her ayın 1. iş gününden başlayıp 30 iş günü ne kadar nakil başvurunuzu okulunuza dilekçe vererek gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Kasım ayı içinde başvuru yaptıysanız Kasım ayının son iş günü nakil sonuçları e-okul üzerinden veya okul yönetimi tarafından size bildirilir. 9. Sınıfın sonuna kadar her ay nakil başvurusunda bulunabilirsiniz.

Özel Okula Gitmek İsteyen Öğrenciler Ne yapacak?

2017 TEOG sonuçlarına göre özel okula gitmek isteyen öğrenciler nakil başvuru ekranlarında ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRACAĞIMDAN TERCİH YAPMAYACAĞIM butonunu mutlaka işaretlemeleri gerekiyor. Peki işlem bitti mi hayır! Mutlaka 15 Eylül 2017 Tarihine kadar belirlediğiniz ya da anlaştığınız özel okula kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sistem sizi otomatik olarak açık liseye kaydetmektedir. Özel okullar için teşvikler ile ilgili bilgilendirmeye http://meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiçbir Liseye Yerleşemeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

2017 TEOG puanı veya tercihleri nedeniyle hiçbir liseye yerleşemeyen öğrenciler açık liselere ve mesleki eğitim merkezlerine yönlendirilirler.

1 Yorum

Add a Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme