EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

2017-2018 EBA Kurs Başvuru Tarihleri ve Destekleme Yetiştirme Kurs Kılavuzu

MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) Yönergesi göz önüne bulundurularak bir e-kılavuz hazırlanmıştır. Bu kılavuza göre eba kurs başvuruları hakkında bilinmesi gereken tüm bilgiler makalemizde yer almaktadır. Başvuru tarihlerini kaçırmadan, hatalı tercih yapmadan mutlaka e kurs ile ilgili olan bu yazımızı okuyun.

2017-2018 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları (DKY) birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimi ile kurs başlama ve bitiş tarihleri belirlenmiştir. Buna göre;

EBA Kurs Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

2017/2018 1. Dönem EBA Kurs Tarihleri

I. dönem öğrenci başvurularının alınması: 18-24 Eylül 2017
I. dönem kursların başlama tarihi: 02 Ekim 2017
I. dönem kursların bitiş tarihi: 14 Ocak 2018

2017/2018 2. Dönem e-Kurs Tarihleri

II. dönem öğrenci başvurularının alınması: 7-18 Şubat 2018
II. dönem kursların başlama tarihi: 3 Mart 2018
II. dönem kursların bitiş tarihi: 3 Haziran 2018

2017/2018 Yaz Dönemi E Kurs Tarihleri

Yaz dönemi öğrenci başvurularının alınması: 18-24 Haziran 2018
Yaz dönemi kursların başlama tarihi: 02 Temmuz 2018
Yaz dönemi kursların bitiş tarihi: 19 Ağustos 2018

Destekleme ve Yetiştirme Kurs başvurusu nasıl yapılır?

ÖĞRENCİ / KURSİYER BAŞVURULARI

EBA Kurslarına, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

eba e-kurs giriş

E-Kurs başvuruları ile ilgili EBA Kurs sayfamızda bulunan videoları izleyerek kurs başvuru ekranlarında neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler Kaç Dersten Başvuru Yapabilir

1.ve 2. dönem kurslarında ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; ortaokulların 8. sınıfındaki öğrenciler en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler.

Açık Ortaokul, Açık Lise (AOL) ve Mesleki Açık Lise (MAOL) Öğrencleri Nasıl Başvuru Yapar

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirir.

EBA Kurs Başvurusu İçin Tıklayın

E Kurs Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Ayrıntılar

  • Kurs merkezlerinde bir dersten sınıf oluşturulabilmesi için, sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az, 20’den fazla olmaması esastır. Açılacak DYK’lar da öğrenci/kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmez. DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir.
  • DYK’larda açılan bir kursa, kursun açıldığı haftadan sonra öğrenci kaydı yapılamaz. Ancak kursların başladığı haftadan sonra nakil, yurtdışından gelme gibi değişik nedenlerle okula kaydı yapılan öğrencilerden müracaat edenlerin durumları kurs merkezi müdürlüğünce değerlendirilir. Kursa katılmasına karar verilen öğrenci/kursiyerlerin kayıtları kurs merkezi müdürlüğünce e- kurs modülü üzerinden yapılır.

Kurslar ile ilgili 2017 Yılı Eba Kurs Klavuzu‘nu inceleyebilir yada MEB E Kurs SSS adresine bakabilirsiniz. Soru ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Kutucuğa Yazarak Bizlere Gönderebilirsiniz.

2 Yorum

Add a Comment
  1. ebaya giremiyorum neden

    1. Merhaba eba’ya girememe sebebiniz şifre kaynaklı mı yoksa sayfa hiç mi açılmıyor?
      Şu anda EBA sunucuları açık ve çalışıyor EBA’ya giremiyorsanız sunucu durumu izleme sayfamıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme