EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Weebly

Web 2.0 araçlarının ufkumuzu açtığı ve web uygulamalarına çağ atlattığı günden beri kişisel web sayfası sahibi olma isteği katlanarak arttı. bu anlamda günümüzde de popülerliğini korumaya devam etmektedir. Öyle ki taleplere cevap verebilmek için tasarımcılar sürekli yeni arayışlar içinde oldular. Bu anlayışla kişisel web sayfalarının basit ve hızlı bir şekilde oluşturulması için çeşitli platformlar ön plana çıktı. İşte günümüzde kişisel web sayfalarını zahmetsizce iki tıkla hazırlamanıza fırsat sunan Weebly karşınızda. Hızlı ve esnek yapısıyla kod bilgisi gerektirmeden anlaşılır yöntemlerle web sitesi oluşturmanıza imkan sağlamaktadır. Ücretsiz alan adı ve sunucu imkanı ile Weebly ihtiyacınızı üst düzeyde karşılayacak bir Türkçe ücretsiz web sitesi kurulum uygulaması olarak ortaya çıkmaktadır.

weebly ücretsiz web siteleri
Peki Weebly İle Nasıl Site Sahibi Olabiliriz?

Öncelikle bir kullanıcı hesabınız olması gerekiyor. Eğer bir kullanıcı hesabınız yoksa http://weebly.com adresi üzerinden oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturmanın daha kolayı da var. Eğer kendinize ait bir facebook ve/veya google mail hesabınız varsa bunları kullanarak giriş yapabilirsiniz. ” Facebook ile kayıt olun”, ” Google ile kayıt olun ” seçenekleri kullanabilirsiniz.

Weebly uygulamasını tanıyalım.

Weebly girişi sağlandığında karşınıza menüsünün olduğu ve düzenlemelerin yapılacağı yönetim sayfası gelmektedir. Weebly menüsünü incelediğimizde Siteler, Etki Alanları(Domain), Profesyonel E-Posta, Pazarlama karşılaşırız. Kısaca menü basamaklarını özetlersek yeni site adı belirlemek ve satın almak için Etki Alanları menüsünü kullanabilirsiniz. E-posta hesabını için Profesyonel E-Posta menüsünü kullanabilirsiniz. Pazarlama menüsünde iste daha profesyonel ve isteğe bağlı eklentiler için yönlendirmeleri bulabilirsiniz. Siteler ile tüm var olan sitelerinizi kontrol edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Mevcut yayındaki siteniz üzerinden çeşitli değişiklikler yapmak için Site Düzenle butonuna tıklayabilirsiniz. Dilerseniz Sitem açılır menüsü altında yer alan Site Ekle butonu ile yeni bir site ekleyebilirsiniz.

Site Ekle butonuna tıkladığımızda Weebly dünyasının kapıları açılmaya hazır hale geliyor. İlk önce bir soruyu cevap vermeniz gerekiyor. O da “online satış yapmak ister misiniz? ” eğer profesyonel bir site kurup ürettiğiniz ürünleri pazarlamak istiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. İstemiyorsanız “henüz değil ” seçeneği üzerinde devam edip sitenize daha sonra bir mağaza eklentisi ekleyebilirsiniz.

İlk olarak tabi ki öncelikle bir site teması belirliyoruz. Temaları çeşitli kategoriler halinde görebilirsiniz. Bu kategoriler sırasıyla İşletme, Portföy, Kişisel, Etkinlik, Blog, Diğer’dir. Hazırlamak istediğiniz site için uygun bir kategoriden site teması seçebilirsiniz.
Seçim işleminden sonra hazırlamak istediğiniz sitenizin bir ön izlemesi sizlere sunulmaktadır.
Sağ üste bulunan Düzenlemeye Başlayın seçeneği ile siteniz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Tıkladığınızda ilk olarak sizden ala adı ile ilgili bir düzenleme ve bilgi girişi istenmektedir.
Bunlar; Weebly.com Alt Alan Adı Kullanın seçeneği ile site uzantısı weebly.com olan bir alan adı seçebilirsiniz. Yeni Alan Adı Kaydet seçeneği ile özgün bir alan adı (domain) satın alabilirsiniz. Son olarak ta Hali hazırda Sahip Olduğunuz bir Etki Alanını Kullanın seçeneği ile önceden sahip olduğunuz bir alan adına ait bilgileri kullanarak bilgi girişini yapabilirsiniz.
Bu bilgi girişinden sonra artık kolay ve esnek bir yapıya sahip Weebly tasarım editörüne giriş yapabilirsiniz. Yukarıda sıralanmış olan Oluştur, Sayfalar, Tema, Mağaza, Ayarlar ve Yardım menüleri ile tasarımınızı dizayn edebilirsiniz.
Sayfalarınız üzerinde her türlü değişiklik yapmak ve çeşitli bileşenler (yazı, metin, resim, video, tablo vb.) eklemek için yandaki sol taraftaki araç kutusunu kullanabilirsiniz.

Öğrenci ve Öğretmenler İçin Diğer Web 2.0 Araçları

Sınıf içi etkinliklerde kullanabileceğiniz diğer web2.0 araçları pek yakında burada olacak.

Weebly - Websites, eCommerce & Marketing in one place.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme