EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Storyboard

Storyboardthat, kendi hikâyenizi kurgulamanın ve dijital bir hikâye yaratmanın en kolay yoludur. Web 2.0 uygulamalarından biri olan Storyboard ile özgün dijital hikayeler oluşturabilirsiniz. Özellikle yabancı dil eğitiminde ön plana çıkan Storyboardthat ile öğretmenler ve öğrenciler özgün hikâye örneklerini ücretsiz üretmektedir.

Storyboardthat, Create a Storyboard (bir hikâye yarat), pricing (fiyatlandırma), My Account (hesabım), log on (oturum aç) üst menüsüne sahiptir. Ayrıca free trial (ücretsiz deneme), for teacher (öğretmen için), for business (iş için), for film (film için) bölümleri dijital hikâyenizi hemen oluşturabilirsiniz. Kayıt olmak için bir kullanıcı adı, e-posta ve birde parola belirlemeniz gerekiyor. Sosyal bir ağ kullanarak giriş yapmak için “Facebook”, “Google”, “Twitter”, “Classlink”, “Office 365“, seçenekleri kullanabilirsiniz.

http://www.storyboardthat.com adresi üzerinden dijital hikâyelerinizi oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 5 milyonun üzerinde dijital hikâye üretilmiş bir site olan Storyboardthat web 2.0 teknolojileri arasında eğlenceli ve bir o kadar eğitici yapısıyla önemli bir yer tutmaktadır. Sürükle bırak yöntemi ile belirli alanlar içine hikâyenizde yer alacak resimleri geniş resim kütüphanesinden seçerek ekleyebilirsiniz. 100’den fazla resim ekleyerek dijital hikayenizi oluşturabilirsiniz.

Storyboard ile resimli hikaye anlatın.

Storyboard (dijital hikâye) nasıl oluşturulur?

  • Öncelikle Create a Storyboard (bir hikâye yarat) butonuna basılır.

  • Daha sonra düzenleme ekranı üzerinden resimler ortada yer alan resim alanlarına sürüklenir.

  • Eğer kategorilerden resim seçenek istiyorsanız üstteki resim kategorilerini kullanabilirsiniz.

Scenes (Sahne) kategorisi ve alt kategorisinde: Town, Indoor, Outdoor, School Athletics, Transportation, Work, Classical Homes, Historical, US History, Country and Rustic, Outdoor, Mythical ve Futuristic.

Characters (Karakterler) kategorisi ve alt kategorisinde: Adults, Teens, Kids, Jobs, Sports, Cultural, 1900s, 1600s to 1800s, Medieval, Classical Era, Monsters and Myths, Mythology, Silhouettes, Stickies, Animals, Props.

Textables (Metin Kutuları) kategorisi ve alt kategorisinde: Classic, Comic, Artistic, Signage.

Shapes (Şekiller) kategorisi ve alt kategorisinde: Shapes, 3D Shapes, Symbols, Arrows, Numbers, Hands.

Web and Technology (Web ve Teknoloji) kategorisi ve alt kategorisinde: Infographics, Emojis, Web, Cloud, Gestures, Wireframes.

Science (Bilim) kategorisi ve alt kategorisinde: Anatomy, Equipment, Astromomy and Space, Symbols.

  • Upload (yükleme) ile kendi resim ve fotoğrafını yükleyebilirsiniz.

  • Hücreler üzerinde çeşitli düzenlemeler yaparak dijital hikâyenizi Save (kaydet) ile kaydedebilirsiniz.

Hazırladığınız bu içerikleri Öğretmen EBA Girişi yaptıktan sonra öğretmen sayfanızdan öğrencilerinize ödev olarak gönderebilirsiniz. EBA Öğretmen sayfasında hazırlayacağınız arşivi her yıl kolayca kullanabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için EBA sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme