EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Padlet

Padlet interaktif bir pano uygulamasıdır. Okulumuzda, işyerinde hayatınızın birçok alanında karşılaştığınız, bir duvara asılı duran panolar Padlet sayesinde artık internette. Kolayca sanal bir pano oluşturabilirsiniz. Dahası çoklu kullanıcı desteği ile başkaları ile birlikte aynı anda yeni panolar yaratabilirsiniz. Yaratıcı bir uygulama olan Padlet ile bir konu üzerinde derinlemesine inceleme yaparken birçok farkı içeriği bir arada sergileyebilir paylaşabilir ve saklayabilirsiniz. Bu özellikleri ile beyin fırtınası yapmak istediğinizde de size büyük kolaylık ve yaratıcılık sağlar.

Padlet ile bir pano üzerinde aklınıza gelen tüm içerik türlerini (metin, resim, müzik, sunum, video, dosya vb. ) kullanabilirsiniz. Bu imkân sayesinde panoda anlatılan konu detaylı bir şekilde incelenmiş olur. Katılımcı desteği sohbet ve tartışma ortamı oluştururken sınırsız iletişim olanağı sağlamış olur. Kullanım kolaylığı ile ekleme, kopyalama, yapıştırma işlemlerimi hızlıca gerçekleştirebilir, yaptığınız değişiklikler otomatik olarak kaydedilir. Hızlı işbirliği ve basit bağlantı paylaşımı sağlanır. Türkçe diline ek olarak yaklaşık 29 dilde desteği ile evrensel bir bağ imkânı sunar. Güvenli iletişim ve paylaşım korumalarına yönelik üst düzey önlemler Padlet’in güçlü yanlarından biri olarak gözükmektedir.

padlet giris
Aileniz, dostlarınız ve iş arkadaşlarınız ile sanal bir panoda buluşmanı imkanı ile arık hiçbir şeyi unutmayacaksınız. İsterseniz kayıt olmadan da davet edildiğiniz panoya paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Padlet nedir sorusuna verebileceğiniz cevaplardan bir de hiç kuşkusuz sanal pano olacaktır.
Excel tablolarından tutunda, Spotify’a kadar her türlü bağlantı ve dokümanı paylaşma ve anında sergileme imkanı sunar. Size ait dosyaları, web bağlantılarını kolayca ekleyebilirsiniz. Photoshop, Illustrator, Autocad vb. birçok farklı uygulama dosyasını görüntüleme fırsatı bulursunuz. YouTube, Instagram, Twitter, Facebook, Vimeo, gibi sosyal medya ağlarına Padlet üzerinden bağlanabilirsiniz. Hazırladığınız Padlet’i PDF, CSV, Resim, Excel gibi dosya formatlarında dışarı aktarabilirsiniz.

Padlet Nasıl Kullanılır?

Menülerine göz attığımızda; Özet, Padletler, Aktivite, Ekler, Ortak Çalıştıklarınız, Ayarlarınız karşımıza çıkmaktadır. Oturum aç seçeneği ile oturumunuzu açabilirsiniz. Padlet’e Kayıt olmak için bir kullanıcı adı, e-posta ve birde parola belirlemeniz gerekiyor. Bu kayıt işleminin dışında giriş için “Facebook ile oturum aç”, “Google ile oturum aç” seçenekleri kullanabilirsiniz. Padlet Giriş yaptıktan sonra

NEW (yeni) butonuna tıkladığımızda 5 (beş) farklı Padlet seçeneği ile karşılaşırız. Wall (Duvar), Canvas (Tuval), Flow (Akış), Grid (Izgara) , Shelf (Raf) arasından size en uygun modelini seçebilirsiniz.
Padlet’i oluşturduktan sonra sol tarafta açılan menüden bir pano başlığı belirlenir. Açıklama girilir ve daha sonra bir arka plan duvar kâğıdı seçilir. Eğer isterseniz bir tema belirleyebilir, bir simge seçebilir ve etiketler oluşturabilirsiniz.

padlet nasıl kullanılır

Sonraki adımda kişiler ve gizlilik ayarlarını belirleyebilirsiniz. Özel, Şifre Korumalı, Gizli ve Herkese Açık seçeneklerini kullanabilirsiniz. Padlet’inizi yayınlamadan önce bir moderatör onayından geçirmek için ayarlamalar yapabilirsiniz. Erişim seçeneklerini ile Okuyabilir, Yazabilir, Yönetebilir yetkilendirmeleri yapabilirisiniz. Bu ön ayarı yaptıktan sonra artık Padlet’i kullanmaya hazırsınız.
Ekranın hemen sağında bulunan artı (+) butonuna basarak istediğiniz içeriği panoya ekleyebilirsiniz. Davet ettiğiniz ve paylaşımda yer alan kişilerde içerikleri yükleyebilmektedir.
http://padlet.com adresi üzerinden bu müthiş pano uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Padlet Kullanan Eğitimciler ve tecrübeleri

Öğrenci ve Öğretmenler İçin Diğer Web 2.0 Araçları

Sınıf içi etkinliklerde kullanabileceğiniz diğer web2.0 araçları pek yakında burada olacak.

3 Yorum

Add a Comment
  1. Standart panolardan dijital panolara. Videomuzu kullandığınız için teşekkürler.

    1. Eğitim teknolojileri konusunda güzel çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyoruz.

      1. Bundan memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Aynı şekilde biz de sizi takip ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme