EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Online Kazanım Testleri

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğrencilerin çeşitli sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olmak ve kazanımlara ait konuların pekiştirilmesini sağlamak için meb kazanım testleri hazırlanmıştır. Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK- EBA Kurs) ile paralel oluşturulmuş eba kazanım kavrama testleri her sınıf düzeyinde ve tüm dersleri kapsamak suretiyle belirlenmiş büyük bir soru havuzudur. EBA ile ivme kazanan online test mantığının veri kaynağını oluşturan bu soru havuzu ile tüm öğrenciler rahatlıkla sınava sıkılmadan hazırlanabilirler. Kazanım testleri cevapları ve kazanım testleri çözümleri her bölüm sonunda yer almaktadır. EBA kazanım testleri ile ekran karşısında soru çözebilirsiniz.

YGS, LYS ve TEOG sınavlarına hazırlık için bir araya getirilen meb kazanım testleri öğrenciler üzerindeki stresi azaltmakla kalmıyor, kaynak materyaller olarak büyük bir boşluğu dolduruyor. online eba kazanım testleri ile öğrenciler, kitap taşıma derdi olmadan, ister bilgisayarda isterlerse akıllı telefonlarından soru çözüyor, sıkılmadan eksik konuları tamamlama imkânı buluyorlar.

12. SINIF KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

12+ MEZUN YGS LYS KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

online kazanım testleri

8. SINIF KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

7. SINIF KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

11. SINIF KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

Tüm sınıflar ( 5. Sınıf, 6.sınıf, 7.sınıf, 8. Sınıf, 9.sınıf, 10.sınıf, 11. Sınıf, 12.sınıf, 12+/Mezun ) ve dersler (Dil Anlatım, Türk Edebiyatı, Matematik Temel Düzey, Matematik İleri Düzey, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Dil Anlatım A, Dil Anlatım B, Türk Edebiyatı, Matematik A, Matematik B, Fizik A, Fizik B, Kimya A, Kimya B, Biyoloji A, Biyoloji A, Tarih A, Tarih B, Coğrafya A, Coğrafya B, Felsefe Grubu A, Sosyoloji B, Psikoloji B, Mantık B, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi A, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi B, İngilizce A-B, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. Atatürkçülük ve inkılap Tarihi, Sosyal Bilimler ) ve bu derslerin testlerine ait cevaplarına da ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü’nün açıklaması ile başlayan kazanım testleri süreci 5. sınıflardan başlamak suretiyle birçok dersi kapsamakta ve genişleyerek devam etmektedir. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin heyecanını azaltmak ve kendilerini değerlendirmeleri amacıyla deneme sınavı ile bu öğrencilere bu konuda destek verilmektedir.
İnteraktif olarak sunulması ile daha fazla ilgi odağı olacak olan kazanım testleri her sınıf seviyesinde öğrencinin online olarak kendini değerlendirmesine imkan sağlayacaktır. İsteyen öğrenciler ilgili testleri çözdükten sonra doğrularını yanlışlarını kontrol edebilir, hatalarını tespit edebilir dahası eksik yönlerini pekiştirme imkânı bulabilirler. MEB, üzerinde uzun yıllardır çalıştığı bu testlerin kapsamını genişleterek tüm sınıf seviyelerinde ve her ders için uygulamayı planlamaktadır. EBA ile bu alandaki açığı kapatan MEB, EBA kazanım testleri ile öğrenme verimliliğini arttırma yolunda büyük bir adım atmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme