EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Okulun Son Günlerinde İzlenecek Filmler

Bu yıl 9 Haziran 2017 Cuma günü karneler verilecek ve yaz tatili başlayacak bu sebeple yazılı sınavlarının bir kısmı bitti bir kısmı ise bu hafta bitecek. Öğrencilerin daha az geldiği ve derslerin daha rahat geçtiği şu dönemde motivasyonunuzu artıracak ve boş zamanlarınızı daha etkin geçirebileceğiniz pek çok yöntem var. Bunlardan bir de film izlemek. Peki hangi filmi izleyeceksiniz? Sizin için hazırladığımız Film listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerine Film Tavsiyeleri

Çarlinin çikolata Fabrikası

Charlie’nin çok fakir bir ailesi var. O kadar fakirler ki bazı geceler karınlarını bile doyuramadan uyuyorlar. Yaşadıkları kentte Charlie’nin evinden bile görünen bir çikolata fabrikası var. Bay Wonka fabrikasına kimseyi sokmuyor. O sene hiç beklenmedik bir şekilde fabrikanın sahibi Bay Wonka beş çocuğu çikolatalardan çıkan altın biletle gezdireceğini açıklaması hayatı daha da zorlaştırıyor. Çünkü Charlie’nin çok sevdiği halde çikolata alabilecek parası dahi yok. Gezinin asıl sürprizi ise Bay Wonka’nın bu efsane fabrikayı ziyaretçilerden birine devretmek için düzenlemiş olması. Hayat hiçbir zaman bizlere aynı fırsatları sunmuyor. Çocuklarımızda tıpkı bizler gibi büyürken, büyüdükten sonra pek çok zorlukla karşılaşacaklar. Dahl bütün ustalığıyla kahramanı Charlie’de hem çocuklarımıza hem de bize umudumuzu hiç bir zaman kaybetmememiz gerektiğini işte o gerçek üstü dünyada anlatıyor.

Alis Harikalar Diyarında


Roman, Alis adında bir kız çocuğunun, bir tavşan deliğinden geçerek girdiği fantastik bir dünyada başından geçen hikayeleri anlatır. Bu hikayeler yoluyla yetişkinlerin dünyasının, saf, temiz bir çocuğun gözünden ne kadar saçma göründüğünü gözler önüne sermektedir.

Büyük Balık


Denizkızından, devlere, hareket eden ağaçlardan, belden aşağıları tek olan ikizlere kadar bir masalda olabilecek her şey var bu filmde. Bir masalı sinemaya en iyi uyarlayabilecek birkaç yönetmenden biri olan Tim Burton’ın da usta işi yönetmenliğiyle unutulmayacak bir film ortaya çıkmış.

Kahraman Çocuk


İnsan hayatı boyunca böyle şirin film izlemez, çok nadirdir. o görsellik o hikaye o dekorun sıcaklığı samimiliği şirin mi şirin… On yaşında ki genç bir haritacı, kovboy babası ve bilim adamı annesi ile birlikte Montada bir çifk evinde yaşamaktadır. Küçük çocuk ailesinden habersiz haritalarını Smithsonian Enstitüsü’ne göndermektedir ve bir süre sonra Smithsonian Enstitüsü’nden haber gelir ve küçük çocuğa ödül vermek isterler küçük çocuk ailesinden habersiz Smithsonian Enstitüsü’ne gitmek üzere bir yük trenine biner ve macera bundan sonra başlar.

Wall-e


Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyadayız. Yüz yıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz suistimali yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir. Bu dünyayı temizlemekle yükümlü robotların halen çalışan tek üyesi Wall-E’nin çöp toplamak ve düzenlemekle dolu monoton iş gününü izliyoruz. Geçen 700 sene içinde kendine ait bir kişilik üreten Wall-E, günün sıkıcılığını ilginç bulduğu eşyaları toplayarak ve tek arkadaşı hamam böceği ile oynayarak dindirir. Wall-E, işten dönünce akşamlarını Hello Dolly’nin VHS kopyasını izleyerek ve umutlu gözlerle (veya dürbünlerle) uzaya bakarak geçirmektedir. Amacı, bir gün başka bir robota aşık olmak ve filmde gördüğü el tutuşma sahnesini o robotta denemektir…

Lise Öğrencilerine Film Tavsiyeleri

12 Angry Man


Ön yargılarınızı alt üst edecek bir film... Siyah beyaz film izlenir mi demeyin bu filmi izledikten sonra film anlayışınız değişecek gençler. Tek mekan. Tek bir odaya giren 12 adam. Oda sıcak, kasvetli, havasız, bunaltıcı. Vantilatör çalışmıyor, herkes ellerindeki mendillerle terini siliyor, pofluyor, hemen bitse de gitsek diye bakıyor. Ben de onlarla bunalıyorum, siyah beyaz ekrandan bile hissediliyor o boğucu hava…

Whiplash


Sınavlara hazırlanmadan izlenirse sınavlardan 100 alınabilecek motivasyonu sağladığı söylenir… Bi de müzisyen olmak isteyenler de mutlaka izlesin. 🙂

Nefes


Askere gitmeye az kaldı diyorsanız izlemeden gitmeyin. Hakan Evrensel’in Güneydoğu’dan Öyküler kitabından senaryolaştırılan film bu dağlarda yaşanmış çok sayıda öyküden izler taşıyor. Son saldırı sahnesinin gerçeği kimbilir kaç kez yaşandı. Şehitliklerde vatan uğruna yatanlara sorun… Sessizce haykırmaktalar…

Forest Gump


İsteyince nelerin başarılabileceğini gözümüze gözümüze sokan bir film. Bunun yanında savaş, eğitim sistemi, zengin olmak gibi konularda verdiği mesajlar çarpıcı. Efsane filmlerden biri daha.

Lucy


İnanılmaz hızlı bir film. Bilim kurgu ve aksiyon seviyorsanız mutlaka izlenilecek bir yapım. Lucy zamanla normal bir insanın ancak yüzde onunu kullanabildiği beyninin daha fazlasını ve en nihayetinde yüzde yüzünü kullanmayı başarır. Fakat bu olanlar, o güne kadar bilinmeyenlerle dolu bir bilgi dünyasını da açığa çıkarmaktan geri durmayacaktır.

Siz de tavsiyelerinizi ve film yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme