EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Okulistik

Okulistik etkileşimli öğrenmeyi ön planda tutan öncü bir web sitesidir. EBA Giriş ( Eğitim Bilişim Ağı) ile tüm öğrencilere ve öğretmenlere hizmet vermektedir. Güçlü alt yapısı ve içerik zenginliği ile maksimum fayda amaçlanmaktadır. Kaynak kitaplar, yardımcı kitaplar ve öykü kitaplarıyla büyük bir kitap arşivini bünyesinde barındırmaktadır. Eğitici filmler ve eğlenceli oyunları ile sıkılmadan web sitesinde vakit geçirebilirsiniz. EBA oyunlarının yanı sıra Zeka oyunları arasında akıl küpü, akıl tahtası, bul bakalım, denge topu, eşleştir ve topla, hafıza geliştirme, iksir amca, kare yapmaca, hava gözlem, kutulara tıkla, lazer kesim, neşeli eşleştirme yer almaktadır. Macera oyunları ise; 4×4 ralli, balon avcısı, balon vurma, maceraya koş, okçuluk, roket tırmanışı, salata ustası, sapan, şehri koru, sokak basketbolu, süper dart oyunları vardır.

Değerlendirmelere ve sınavlara çok önem veriliyor. Okulistik sınav sonuçları analizi ile mevcut durumunuzu görebilir, çeşitli deneme sınavları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Okulistik sınıf seviyeleri

1. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
2. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
3. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
4. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
5. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
6. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
7. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
8. Sınıf Konu Anlatımları, Testleri ve Ödevler
Tüm sınıf kademelerinde ilkokul, ortaokul, lise seviyelerinde değerlendirme çeşitleri web sitesinde yer almaktadır.

• Değerlendirme
• Online Değerlendirme
• Taragöz Değerlendirme
• Süreç Değerlendirme

Ülkemizde etkin öğrenme yaklaşımları ve eleştirel düşünceyi güçlendiren öğretim programları ile müfredat değişikliği planlanmaktadır. Bu değişiklik ile STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Modeli benimsenmekte olup süreç ilerlemektedir.


Okulistik Giriş için üyelik yapmanız yeterlidir. Öğretmenler için ücretsiz hesap imkânı sağlayan sisteme giriş yapabilirisiniz. Ayrıca eba öğretmen girişi desteği ile erişim kolaylığı sağlanmaktadır. Okulistik giriş için mebbis şifrenizi biliyor olmanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme