EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Okul Şarkıları

Milli Eğitim Bakanlığının Türk eğitim sistemine kazandırdığı, teknoloji ile eğitim alanlarının çok başarılı bir şekilde birbirine entegrasyonu olarak ortaya çıkan ve kısaca EBA yani Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinen bu sistem, daha önce de belirtildiği gibi her yaştan ve düzeyden öğrencilere hitap eden bir sistemdir. Zengin işitsel ve görsel materyaller ile donatılan bu sistem adeta her konuda öğrencilere yol göstermektedir. Aradığınız kalitede okul şarkılarını da bu sistem üzerinden indirebilirsiniz.

Bilindiği üzere İlkokul düzeyindeki öğrencilerin eğitimlerinde ezbere dayalı öğretim yöntemi artık günümüzde eski ve yetersiz bir eğitim yöntemi olmuştur. Teknolojinin gelişmesi ve artık her bir bireyin kolayca yararlanabileceği bir hal alması eğitim yöntemlerinin de revize edilmesi ihtiyacını gündeme getirmiştir. İşte tam bu noktada Milli Eğitim Bakanlığının geliştirmiş olduğu Eğitim bilişim Ağı devreye girmekte ve bu gelişen eğitim yönetmlerindeki eksikliği gidermektedir.

era ovule şarkıları
Örneğin; Okul öncesi öğrencileri ile hazırlanan ve bu öğrencilerin hazırbulunuşluklarını arttırmak için derlenmiş Okul öncesi çocuk şarkılarını barındıran EBA, bu zengin içerikler ile hem eğitimi eğlenceli bir hale getirmiş hem de öğrencilerin artık ezbere dayalı yöntemler ile sıkılmalarını önlemiştir.
Okul öncesi şarkıları, matematikten Türk diline, Fen bilimlerinden tarih ve coğrafyaya kadar her alanda, hatta yabancı dil eğitimine dahi sağlam temeller oluşturmakta ve ilkokul ile başlayan bu uzun maraton için akılda kalıcı ve eğlenceli bilgileri çocukları sıkmadan vermektedir.

Yalnızca okul öncesi öğrencileri için değil eğitimin her aşamasında kulanılablen bu görsel ve işitsel materyaller temel eğitimin her seviyesinde referans olarak da kulanılabilmektedir. Bazı materyaller 1. Sınıf Düzeyinde düşünülmesine rağmen 2. 3. ve 4. sınıf seviyesine uygun bir eğitim materyali olarak kullanılabilmektedir. İçeriğinde yalnzca bilgi içermeyip aynı zamanda sosyal yaşamda da gelişim sağlayabilecek psikolojik alanları da kapsayan saygı ve sevgi gibi değerlerin de kazanımını hedefleyen unsurları kavramları da içererek öğrencilere olumlu mesajlar da vermektedir.

EBA’nın bu zengin içeriklerine EBA anasayfadan içerik sekmesi altından müzik sekmesine tıklanarak ulaşılabildiği gibi spesifik bir konuda da arama çubuğu aracılığı ile ulaşılabilmrktedir. İster okul öncesi şarkılar ister farklı konular ile ilgili eğitici filmler olsun hem görsel hem de işitsel bir çok materyale ulaşmak oldukça kolaydır.

Youtube Çocuk Şarkıları Nasıl İndirilir?

Bunların dışında EBA’nın içeriklerinin bir kısmına Youtube gibi kanallar aracılığı ile de ulaşılabilmetedir. EBA Çocuk Şarkıları dinle şeklinde yapılan bir arama soncunda yüzlerce okulöncesi çocuk şarkılarına ve ilkokul şarkılarına ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra eğitici filmlere de kolayca ulaşılabilmektedir.
Örneğin https://www.youtube.com/watch?v=kgyJjIYlMOY adresindeki çocuk şarkısını indirmek için adres şubuğunda youtube yazan yerin başına ssyoutube yazıp enter’a basın böylece youtube üzerinden istediğiniz müzik ya da videoyu kolayca indirebilirsiniz. https://www.ssyoutube.com/watch?v=kgyJjIYlMOY

EBA’nın sunduğu bu zengin içerik özellikle okul öncesi çocuklara hitab edebilecek çizgi filmler şeklinde düzenlenmiş şarkılar içermektedir. Burada temel amaç okul öncesi çocukların en çok ilgilendikleri sunum şeklini yani çizgi filmleri kullanarak kazandırılması hedeflenen kelime ve duyguyu başarılı bir şekilde kazandırmaktır. Şarkıların özellikle okul öncesi çocuklarda çok önemli bir eğitim tarzı olduğu gerçeği bu konuda referans sayılan otoriteler tarafından kanıtlanmıştır. Okul öncesi düzeyde bir çocuk dinlediği şarkıları tekrarayarak kaznımı sağlamaktadır. Ayrıca bu şarkılar, çocuklarda müzik kulağı olarak adlandırılan yeteneğin de kazanılması açısından hem okul öncesi hem de ilkokul düzeyinde önemli bir yer teşkil etmektedir.

Matematik öğretiminde; Sayıların öğretimi ile başlayıp, başlangıç düzeyinde toplama, çıkarma ve ileri düzeyde çarpma ve bölme gibi dört işlem olarak bilinen temel matematik bilgilerini eğlenceli bir üslüp ile anlatırken bu eğitimin en önemli desteği yine çocuk şarkılarıdır.

Yine çocuk şarkıları aracılığı ile Fen bilimlerinde temel bilgileri önce okul öncesi çocuk şarkıları ile öğretip akabinde kısa öğretici filmler aracılığı ile pekiştirmek mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme