EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ne zaman? sorusunun cevabını merak edenler müjde! İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (iokbs) başvuru ve uygulama e-kılavuzu yayınlandı. 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf, hazırlık sınıfı için başvuru 20 Mart-14 Nisan 2017 tarihleri arasındadır. Sınav Giriş Belgeleri 29 Mayıs 2017 tarihinde basılacaktır. İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı tarih ve saati: 10 Haziran 2017 Saat: 14.00’dir. Sonuçlar ise 18 Temmuz 2017 açıklanacaktır.

8. Sınıf için ise başvuru 20 Mart-14 Nisan 2017 (başvuru belgelerinin okul müdürlüklerine teslim edilmesi) tarihleri arasındadır. Sınav Giriş Belgeleri 29 Mayıs 2017 tarihinde basılacaktır. İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı tarih ve saati: 10 Haziran 2017 Saat: 14.00’dir. Sonuçlar ise 18 Temmuz 2017 açıklanacaktır.

Burs Başvuru İşlemleri

a. Başvuru iş ve işlemleri http://www.meb.gov.tr, http://www.odsgm.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

b. 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıfların sınav başvuruları 20 Mart-14 Nisan 2017 tarihlerinde alınacaktır.

c. 8 inci sınıf öğrencileri ayrıca İOKBS’ye katılmayacak olup sadece başvuru şartları ile ilgili belgelerini 20 Mart-14 Nisan 2017 tarihlerinde okul müdürlüklerine ibraz edecekler ve şartları taşıyanların başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacaktır.

ç. Öğrenci velisi, çocuğunun başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapacaktır.

d. Başvurunun yapılabilmesi için öğrenci velisi; “EK-1 Öğrenci Ailesinin Maddî Durumunu Gösterir Beyanname” ve eklerini, okul müdürlüğüne teslim edecek ve başvurunun yapılmasını sağlayacaktır. Başvuru işlemi yapılırken öğrenciyle ilgili e-Okul sisteminden alınan bilgiler velisi tarafından kontrol edilerek (adı/soyadı, ana adı, baba adı, cinsiyeti, doğum yeri, doğum tarihi, sınavda tedbir alınmasını gerektirecek özel hizmet alma (engel) durumu, alanı/dalı, sınıfı) varsa yanlışlıklar başvurudan önce düzeltilecektir.

e. Sınav başvurusu elektronik ortamda okul müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

f. Başvurunun yapıldığına dair okul müdürlüğü tarafından onaylanan ve veli tarafından imzalanan başvuru belgesi sınav bitimine kadar saklanacaktır

g. Başvuru onaylandıktan sonra e-Okul sisteminde yapılacak değişiklikler başvuru bilgilerini değiştirmeyecektir. Bu nedenle onaylama işleminden önce bilgilerin doğruluğu veli ve okul yöneticilerince titizlikle incelenecektir. Bundan sonra yapılan başvurular ve talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Not: Bilgiler İOKBS kılavuzundan alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme