EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

FATİH LMS EBA ÖĞRETMEN UZAKTAN EĞİTİMLERİ

lms eba uzaktan eğitimFatih projesi okul ve kurumlarında görevli tüm öğretmen ve idareciler Fatih projesi kapsamında çeşitli eğitimler almaktadırlar.

Bu eğitimlerin tarihleri lms.eba.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır. Aşağıda eğitimler hakkında bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz. Uzaktan eğitim almak isteyen öğretmenler MEBBİS üzerinden Hizmet İçi modülünü kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Okul, İlçe ve İl onayından sonra eğitim başladığında LMS EBA sitesi üzerinden uzaktan eğitimlerini alabilirler.

EBA GİRİŞ için yöntemleri inceleyebilirsiniz.

LMS EBA UZAKTAN EĞİTİM:  Uzaktan eğitime Giriş yapmak için sayfanın sonundaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Fatih projesi kapsamında çok köklü bir değişime giden eğitim sistemi, normal şartlarda daha önce görülmemiş materyalleri de öğretmenlerin sınıflarına dahil etti. Akıllı tahta, tablet bilgisayarlar ve bunun gibi yeni dijital materyallerin kullanılmaya başlanması, öğretmenlerin de kendilerini belli konularda eğitmesini zorunlu kıldı. Bu materyallerin kullanımı ile ilgili eğitimler okullarda verilmiş olsa da, Eba LMS sistemi, bu eğitim içeriklerini de bünyesinde barındırıyor. Sistem üzerinden, okulda kullanılan tüm dijital materyallerin yönetimi ve işletimi ile ilgili gerekli tüm bilgileri edinmek mümkün. Bu sayede, öğretmenlerin interaktif ders gereçlerini daha verimli ve doğru kullanması sağlanıyor.

Öğretmenler için Hizmetiçi Eğitim Programı‘na buradan ulaşabilirsiniz.
İdareciler için Hizmetiçi Eğitm Programı‘na da buradan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM), farklı beklentileri karşılamak amacıyla tüm öğretmenlere hayatları boyunca e-öğrenme olanağı sunmak üzere tasarlanmış bir projedir. İnternet tabanlı uzaktan eğitim yöntemlerinden biri olan Öğretim Yönetim Sistemi (LMS) üzerine kurgulanmıştır.

LMS EBA FATİH Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitimi

Fatih projesi kapsamında donanımları kurulacak olan tüm okullardaki öğretmenlere önce bu eğitim verilir.Etkileşimli tahta ve tahta yazılımını kullanabilme ve ders süreçlerinde materyal kullanmaya yönelik uygulama yapmayı hedefleyen eğitimlerdir. Akıllı tahtanın kullanılması, Antropi Teach yazılımı ile ders içerikleri oluşturma gibi temel bilgiler verilir. Bu kurs Öğretim süreçlerinde materyal kullanımı ve çeşitli türlerde (görsel, video, sunum) materyal geliştirme gibi konuları kapsar.

LMS EBA GİRİŞ

EBA LMS Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu

Fatih Projesi Okullarında ve Kurumlarda Görev Yapan Tüm Öğretmen ve İdarecilerin alabileceği bu uzaktan eğitim projenin temel eğitimidir. EBA portalından nasıl faydalanabileceğinizi, Öğretmen tabletini V-Sınıf ile sınıf içinde nasıl kullanacağınızı, 5E yapılandırmacı yaklaşımı ile ders planı hazırlayıp dersi akıllı tahta ve EBA dersi kullanarak nasıl işleyeceğinizi öğreneceksiniz. Teknolojileri kullanarak ders işleme, konuları hazırlama ve verimliliği ölçme gibi konuların olduğu eğitim sonunda sınavdan en az 45 notunu almanız gerekiyor.

Fatih Projesi BTnin ve İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Kursu

Fatih Projesi Okullarında ve Kurumlarda Görev Yapan Tüm Öğretmen ve İdarecilerin alabileceği bir uzaktan eğitimdir. Öğretmenlerin günlük hayatta ve eğitim-öğretim sürecinde bilinçli internet kullanımı konusunda bilgi düzeylerini artırmayı amaçlayan bir eğitimdir. Önceki yıllarda yüz yüze eğitim yöntemi ile yürütülen faaliyet 2016 yılı itibarı ile uzaktan eğitim yöntemi ile yürütülmektedir. Güvenlik, BT Güvenliği ve Bilgi Güvenliği, BT Sistemlerinde Etik Kavramı, Yanıltıcı/Yanlış/Yönlendirilmiş Bilgiyi Ayırt Etme, Paylaşım, Bilgili/Bilinçli Kullanım, Arama Motorlarını Etkin Kullanma, Sosyal Ağlarda Karşılaşılabilecek, Riskler ve Çözüm Önerileri, Bilgisayar, Eposta, ve İnternet Kullanırken Karşılaşılabilecek Riskler ve Çözüm Önerileri ile Dijital Vatandaşlık kavramları bu eğitimin konusunu kapsamaktadır.

Fatih Projesi Teknoloji Destekli Matematik Eğitimi Kursu

Matematik öğretmenleri için açılmış bir uzaktan eğitimdir. EBA Ders içeriği oluşturmak isteyen tüm matematik öğretmenleri alabilirler.

LMS EBA Giriş
Sınavlarını geçen öğretmenler MEBBİS üzerinden anketleri doldurduktan sonra sertifika almaya hak kazanırlar ve sertifikaları MEBBİS özlük bölümünde görüntülenir.

EBA LMS Eğitim Sistemi ve Sınavlar Hakkında Önemli Bilgilendirme

* Eğitim içeriklerinin ve sınavların kayıt edilerek yayınlanmasının ve paylaşılmasının suç olduğunu unutmayınız. Aksi şekilde davrananlar eğitim içeriklerinin hazırlanma maliyetlerini ve uygulanacak cezai işlemi peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.
* Sınav, eğitimler izlendikten sonra açılacaktır. Sınavlara tek giriş hakkınız bulunmaktadır. Sınava başlamadan önce; internet bağlantısı, bilgisayarınızın şarjı, bilgisayarınızın güncel olması vb. durumlar ile ilgili önlemleri almak kendi sorumluluğunuzdadır. (Seminerlerde sınav yoktur)
* Eğitimler yeni izleme penceresinde açılmaktadır, eğitim süresince LMS EBA ana penceresini kapatmayınız. LMS ana penceresini kapatmanız durumunda eğitim izleme verileriniz tutulamayacaktır.
* Eğitim verileri, eğitim süresinin tamamlanmasından sonra MEBBİS’e aktarılacaktır.
* Eğitimlerin izlenmesi ve sınav esnasında sorun yaşamamak için “Chrome” tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz.
* Chrome tarayıcısı Flash Player’in çalışmasını varsayılan olarak engellemektedir. Bu sebeple, sınava girmek için tarayacının sağ üst köşesinde beliren küçük kırmızı uyarının üzerine tıklayarak eklentilere izin vermeniz gerekmektedir veya Internet Explorer tarayıcısı ile de sınava girebilirsiniz.

ESKİ UZEM Videoları

Eba Uzem’de bulunan eğitim videoları, öğretmenlerin mesleki hayatlarında işlerine yarayabilecek bilgiler içermekte. Çok önemli isimlerin yaptığı söyleşilerden, hızlı okuma eğitimlerine kadar farklı kategorilerde videolar bulabileceğiniz Eba Uzem, öğretmenlerin kendilerini geliştirmesi ve daha başarılı olması konusunda yardımcı oluyor. Böylece, öğretmenler kendilerini geliştirerek, buna paralel biçimde, öğrencilerine de daha verimli eğitim verebiliyor. Eba Uzem, ülkede eğitimin kalitesini önemli ölçüde artırmakta. Eski UZEM videoları için bağlantıyı tıklayın. http://www.eba.gov.tr/video/uzem?&channel=94

Uzem haricinde, LMS EBA sistemi dahilinde verilen eğitimlere ulaşmak için farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Bu eğitimler, sadece öğretmen ve idarecileri ilgilendirdiği için, MEBBİS bilgileri ile giriş yapılması gerekli. Bu sistemin giriş ekranına ulaşmak yine oldukça basit. Eba ana sayfasında, en üst kısımda bulunan menüden, “Uzaktan Eğitim” butonuna tıklamanız yeterli. Açılacak sayfada bulunan giriş butonuna tıklayarak, giriş yöntemini seçebilir ve sisteme ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme