EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

En iyi 7 Uzaktan Eğitim platformu

EBA ile derslerimize ve sınavlara hazırlanmaya devam ediyoruz. Peki dünyada bu tür uzaktan eğitim sitelerine örnek olarak neler var? Sanattan bilime, teknolojiden hobilere kadar birçok alanda öğrenmek istediğiniz hemen her şey için size yardımcı olabilecek bir internet sitesi var. Şu anda birçoğu İngilizce dilinde olsa da bu yazıda sizlere daha çok Türkçe içeriklere sahip olan uzaktan eğitim ve kurs sitelerini anlatacağız.

1- Khan Academy : Herkese, her yerde, dünya standartlarında, ücretsiz eğitim

Matematik, Fen Bilimleri, Ekonomi, Sanat, Sosyal Bilimler ve Bilgisayar bilimlerinde ücretsiz eğitimler veren ve gelişmiş Türkçe desteği olan bir Uzaktan eğitim sitesi.
Khan Academy Türkçe

2- Udemy : Öğrenerek hayatınızı değiştirin

“internet üzerinden yeni beceriler edinerek geleceğinize sahip çıkın” işte Udemy bunları yapabileceğiniz yer! 45.000 kurs sizi bekliyor. Kişisel gelişim, Pazarlama, Bilişim, Tasarım, Sağlık, Fotoğrafçılık, Yaşam Tarzı, Müzik, Dil ve Sınava Hazırlık, test çözme gibi konularda uzmanından ders alın. Üstelik Türkçe birçok ücretsiz kurs bulunuyor
Udemy Türkçe

3- Duolingo: Ücretsiz dil öğrenin. Daima.

İngilizceyi hiç bilmiyor ya da başlangıç seviyesindeyseniz Duolingo ile orta seviyeyi rahatlıkla aşabilirsiniz. Üstelik kurs bitiminde ücretsiz sertifikanızı da alın! Mobil uygulaması sayesinde her yerde dil öğrenin! Duolingo’yla öğrenmek eğlencelidir ve bağımlılık yapar…
Duolingo Türkçe

4- Microsoft Açık Akademi : Aklındaki uygulamayı geliştirmek için gerekli eğitimleri al

Programlama ile ilgili sorularını sor, diğer öğrenciler ve Microsoft uzmanları cevaplasın. Bir yazılım dilini öğrenmeye başlamak için doğru yer. Yıl içindeki yazılım yarışmalarına katılarak yurt içi ve yurt dışında çeşitli imkanları yakalayabilirsin!
Microsoft Açık Akademi

5- Code.org : Kodlama, yaratıcılığı, ilhamı ve yeniliği ateşler

Her okuldaki her öğrencinin bilgisayar bilimlerini öğrenmek için fırsatı olmalıdır. Her yaş için kodlama eğitimi alabileceğiniz bir eğitim sitesi. Oyun labaratuarı ile kendi hikayenizi oyunlaştırabilirsiniz. 10 dakikadan kısa sürede kendi oyununuzu yazabilirsiniz.
code.org türkçe

6- TEDEd : Yayılmaya Değer Fikirler

Site dili ingilizce olsa da Türkçe alt yazılı bi çok eğitim videosuna ulaşabilirsiniz. Sitede geçirdiğiniz her dakikanın hakkını veriyor gerçekten. Bir enstrüman çalmanın beyninize faydalarından, Oturmanın Bilinmeyen Zararlarına kadar çok değişik konularda ufuk açan videolar izleyebilirsiniz.
TED-Ed Türkçe

7- Drops : Zahmetsizce görselle öğrenme

İngilizcede Vocabulary sizin için bilinmeyen bi konuysa bu uygulama tam size göre. Sizi hiç zorlamadan görsel hafızanızı kullanarak kelimeleri zahmetsizce öğretiyor. Sıkıcı kelime öğrenme tekniklerine son!
Drops İngilizce Öğren

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme