EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Yenilendi!

İlk Duyurusu 5 Kasım 2016 tarihinde Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi‘nde yapılan yenilikleri 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle yayınladı. Yeni aA yeni logosuyla yayınlandı. Yeni sitede haber, video, görsel, ses, kitap, dergi ve doküman modülleri içerik menüsü altında birleştirildi. Böylece kullanıcıların daha rahat bir biçimde bu içeriklere ulaşması sağlandı.

Yenilenen sistemde bilgi paylaşmak da çok kolay. Öğrenciler kendileri arasında ve öğretmenleri ile paylaşımda bulunabilecek bir konuda tartışma başlatıp diğer arkadaşlarının fikirlerini alabilecekler. Ayrıca anket modülü ile öğretmen ve öğrenciler diledikleri konularda anketler uygulayabilecekler. Yenileme sonrası zaman zaman kesintiler olsa da MEB Fatih Projesi ekibi bu sorunları kısa sürede çözüyor. Öğretmenlerin EBA Ders’le oluşturduğu veya takip ettiği gruplar içinde eğitsel tartışmalara katılma, eğitsel paylaşımlar yapma, öğrencilere çalışmalar gönderme, kendine özel takvim planına göre ilettiği çalışmaları ve yaklaşan etkinlikleri takip etme imkânı sağlandı.

Bu sürüm ile artık Eğitim Bilişim Ağı mobil uygulamasını da kullanmaya başlıyoruz. Yapılan yeniliklerle Android uygulaması da yayınlandı. En yakın zamanda IOS versiyonu da çıkacak olan uygulama ile portaldaki tüm özelliklere mobil cihazlarınızdan da erişebileceksiniz.

Eğitim Bilişim Ağı sitesinden yapılan haberde yapılan yenilikler tanıtıldı.

EBA’nın Yeni Logosunu Beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme