EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Şifresi Alma ve Kayıt

Öğrenci EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA portalındaki çeşitli modüllerden faydalanmak, E-kurs başvurusu yapmak ve Ders içeriklerine ulaşmak için giriş yapmanız gerekir. Öğrenciler eski sitede TC Kimlik numarası ve EBA şifre ile giriş yapılıyordu ancak sistem değişti. Öğrenciler artık E-Okul giriş yöntemini kullanarak şifre almadan sisteme giriş yapabilirler. E-Okul’a girerken kullandıkları kimlik bilgileri, okul numaraları ve nüfus cüzdanı cilt no bilgisi giriş için yeterlidir.

EBA Şifresini Unutan Öğrenciler Ne Yapmalı?

Eski sitede şifresini unutan öğrenciler, yine sınıf öğretmenleri ya da ilgili müdür yardımcısına başvurarak unutulan şifre yerine yeni şifrelerini öğrenebiliyorlardı. Ancak şimdi bu sorunlar kalmadı. Öğrenciler e-okul şifreleri ile kolayca girebiliyorlar. Şifre unutmak ya da kaybetmek gibi sorunlar oluşmuyor. E Kurs şifresi de aynı şekilde E-Okul giriş yöntemi ile yapılabiliyor. E-Okul bilgilerinizle de giremiyorsanız okul idarenize başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

AOL MAOL Açık Öğretim Okulları Öğrencileri EBA Şifresi Nasıl Alır?

EBA AOL MAOL Girişi Açık liseAçık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ise Giriş sayfasında “Açık Öğretim Okulları Öğrenci Girişi” bağlantısına tıklayarak kendi aol, maol şifreleri ile giriş yapabilirler.  Kendi aol, maol şifresini bilmeyen açık öğretim okulları öğrencileri ise bağlı bulundukları açık öğretim okulu müdür yardımcısına başvurarak şifrelerini alıp kullanabilirler.

Eğitim Bilişim Ağına Giriş Yapmak İçin Tıklayınız.

Tablet Aktivasyon Şifresi Değiştirmek

Tablet Şifrenizi değiştirmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayarak açılan menüde “Tablet Aktivasyon Şifresi” seçeneğine tıklayın. gelen ekranda + & % # / \ karekterlerini kullanmadan şifrenizi değiştirebilirsiniz

Öğretmen EBA Şifresi Nasıl Alınır?

Eski sitede ilk kez portala giriş yapmak isteyen öğretmenlerin öncelikle bir EBA şifresi oluşturmaları gerekiyordu. Ancak şimdi öğretmenler MEBBİS şifreleri ile sisteme kolayca girebilirler. Ayrıca yine EBAKOD ile akıllı tahtalardan MEBBİS şifrelerini girmek zorunda kalmadan güvenli bir şekilde giriş yapabilirler. Bunun için cep telefonunuzdan bir kez giriş yapmış olmanız yeterlidir.

9 Yorum

Add a Comment
 1. Öğrenci eba şifremizi kaybettik. Yeni şifre nasıl alacağız.

  1. Öğrenciler EBA sitesine aynı E-Okul’a girdikleri gibi TC kimlik numaraları okul numaraları ve kimlik cilt no ile giriş yapabilirler.

  2. ŞİFRE ALMANA GEREK YOK ÇOCUGUNUN TC KİMLİGİ İLE GİREBİLİRSİN

 2. Kızımın cilt numarasıyla ebaya giriş yapamıyoruz sorunu nasıl çözebiliriz

  1. Okulunuza başvurup eokul bilgilerini güncellemeniz gerekebilir.

 3. Merhababiz eba. Sitenize giris yapamiyoruz yardimci olurmusuz

  1. Hangi hata ile karşılaşıyorsunuz?

 4. sifremi kaybetmisim okuma belgesi alinirmi

 5. Şuan 9a geçtim ve okul numaram değişti acaba nasıl girebilirim şuan yaz tatilinde olduğumuz için okul numaramı öğrenemiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme