EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Radyo Dinle

Guglielmo Marconi’nin radyo dalgalarıyla başlayan ve radyonun icadıyla devam eden bu serüveni günümüzde de hala varlığını sürdürmektedir. 100 yılı aşkın bir süredir insanlar arasındaki iletişimini güçlendiren; haber alma ihtiyacını karşılayan; eğlendiren; müzik ve sesli anlatımlarıyla (şiir, hikâye vb.) ruhumuza hitap eden ve kültürler arası paylaşıma katkı sağlayan radyo en önemli kitle iletişim araçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde, iş yerinde, otomobilde ve birçok sosyal alanda radyo bizleri birbirimize bağlamaktadır. Bütün bunların EBA Radyo ile ne alakası var demeden yazıyı okumaya devam edin 🙂

EBA Radyo Dinlemek İçin Tıklayınız

Tabi ki radyonun en önemli özelliği bilgi paylaşımına verdiği katkıdır. Bu katkının farkına varılması ile eğitim alanında da birçok özel ve resmi kuruluş radyo yayına başlamıştır. Radyonun bu işlevi internetin ortaya çıkışıyla yeni bir boyut kazanmıştır. İnternetin baş döndüren gelişimi içinde radyoda yerini alarak sınırlarını genişletmiş ve eğitim alanına tam anlamıyla entegre olmuştur. İşte bu süreç içinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde Eğitim Bilişim Ağı çerçevesinde EBA RADYO ile radyo yayını hizmeti başlatılmıştır. Eğitimin her kanaldan toplumla buluşmasına büyük önem veren MEB, RADYO hizmeti ile radyo severlere yeni bir hareket alanı açmıştır. EBA RADYO faaliyetlerini http://eba.gov.tr/radyo üzerinden takip edebilirsiniz. Henüz test yayını yapan radyo kısa zamanda tüm öğretmen ve öğrencilerin vazgeçilmezleri arasında olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme