EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Oyunlar Google Play Store´da

EBA Oyunlarından Renk Bağı Oyunu, Bonibo Oyunu, Topla Gel Oyunu ve Yap-Boz Oyunu artık Google Play Store’da! MEB Oyun kategorisindeki Kelime oyunu ve Ebru oyunu henüz Google Play Store’da değil ancak onlar da zamanla akıllı cihazlardan oynanabilir hale gelecektir. EBA Oyunlar ile öğrenmek daha eğlenceli!

EBA Zeka oyunları ve Matematik oyunları öğrencilerin sıkılmadan belli konuları öğrenmelerine ve ders aralarında öğrenirken eğlenmelerini sağlayan oyunlardan oluşuyor. EBA oyunlarından bazıları indirilebilirken bazıları sadece Firefox ve Chrome tarayıcılarında oynanabilir.

Renk Bağı Oyunu, Bonibo Oyunu, Topla Gel Oyunu ve Yap-Boz Oyunu

Renk Bağı oyunu, renk çiftlerini birbirine belli bir kurala göre eşleştirme üzerine kurgulanmış zekâ oyunudur. Bonibo oyunu ise bir dört işlem oyunudur. Tek başına oynanabildiği gibi 2, 3 veya 4 kişilik gruplarla da oynanabilen ve kişilerin dört işlem yapabilme becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir oyundur. Yine bir zekâ oyunu olan Topla Gel oyunu’da toplama işlemi kullanılarak sonuca ulaşılmaya çalışılır.
Oyun içinde ulaşılmak istenilen sayıya, yan yana bulunan parçalar patlatarak ulaşılır. Yap-Boz oyunu ise özgün tasarımı ile 16 farklı fotoğraf ve 8 ayrı kategoriyle oluşturulmuş parçaların doğru birleştirilmesine dayanan eğlenceli bir oyundur. Boyama, Müzik Kutusu ve Müzik Defteri isimli uygulamalar ise hazırlıkları tamamlanmış ve yayına girmek üzere olan oyunlardan bazıları.
Sadece Millî Eğitim Bakanlığının dağıttığı tabletlerde yer alan Albüm uygulamasına da Play Store’ dan ulaşılabiliyor.
Ayrıca eba.gov.tr üzerinden sunulan ses dosyalarına kategorilerine göre erişme, dinleme ve indirme için hazırlanan Ses uygulaması da bağımsız olarak Play Store’da yer alıyor.

Uygulamlarının tümüne erişmek için tıklayın

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı içindeki birbirinden farklı uygulamalarla öğrenciler için öğrenmek daha eğlenceli ve kolay hâle geliyor. Bunlardan Dükkân içinde yer alan zekâ oyunları ve EBA Ses dikkat çeken ve ilgiyle karşılanan uygulamalar arasında yer alıyor.

Dükkân uygulamasında bulunan oyunlar; “Renk Bağı, Bonibo, Topla Gel ve Yap-Boz.” Ayrıca Afyon İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ortak çalışması olan “Siber Güvenlik”te Dükkân uygulaması ile birlikte Google Play Store´da yayında.

İlginizi çekebilecek diğer oyunlar için eba oyunlar sayfamıza bakabilirsiniz. İngilizce oyunlar ya da matematik oyunları eğlendirirken öğreten ve sıkılmadan oynayabileceğiniz oyunlardır.

EBA KOD Blocly Oyunlar İle Eğlenirken Öğrenin

Kuş, Kaplumbağa, Film, Pond Tutor, Gölet, Oyun Bulmaca, Labirent, bölümlerinden oluşmaktadır. İstediğiniz bir bölümden başlayabilir ve seçtiğiniz bölümün seviyelerinde kolaydan zora doğru ilerleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme