EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Kare Kapmaca Oyunu

Zeka oyunudur. Oyundaki amaç; karşılıklı çizgi çizerek kareleri. ele geçirmektir. En çok kareyi ele geçiren taraf. oyunu kazanır. Fare ile çizmek istediğiniz yere tıklayıp çizgiyi çekin. İçini doldurabileceğimiz bir kare elde edince içi kendi renginizle dolar. En çok kareyi elde eden oyunu kazanır.

eba oyun kare kapmaca

EBA Kare Kapmaca Oyunu İncelikleri?

EBA kare kapmaca oyunu, EBA sistemi içerisinde bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıcılarına sunulmuş olan bir eğitici oyundur. Bu oyun her ne kadar basit gibi gözükse de sanılanın aksine çok karışık bir oyundur. Bu oyunun amacı temel olarak oyun içerisinde çizgiler yerleştirerek kareleri tamamlamaktadır. Ancak oyun göründüğü gibi kolay değildir. Çünkü oyun içerisinde rast gele çizgilere basarak galip gelemezsiniz. Satranç oyununda olduğu gibi yaptığınız her bir hamle oyunun gidişatı için çok kritiktir. Oyuna ilk olarak başladığınız zaman 2 kişilik veya bilgisayara karşı oynama seçeneklerini görürsünüz. Seçiminizi yaptıktan sonra oyuna başlayabilirsiniz. Oyun başladıktan sonra oyun içerisinde çizgilerden kareler oluşturulmuş bir ekran ile karşılaşacaksınız. Buradaki amaç çizgilerin üzerine basarak kendi renginizde çizgi oluşturup kareleri tamamlamaktır. Olabildiğince az kare kaybetmek oyuna ne kadar hâkim olduğunuzu ve hamlelerinizi ne kadar akıllıca yaptığınızı gösterir. Kareyi tamamlayan tarafın rengi karenin içini doldurur. Böylece oyun süresince kaç kareyi aldığınızı veya rakibinizin aldığını görebilirsiniz. Alınmayan karelerin içi boş olarak kalır. Oyun sırasında kare kapmaya çalışmak önemli olduğundan, bazen rakibinizi köşeye sıkıştırarak son çizgiyi koymayı sizin yapmanızı sağlamalısınız. Anlaşıldığı üzere oyundaki amaç en çok kareyi almaktadır. En çok kareyi alan oyuncu, oyun sonunda galip gelmektedir.

Oyunda farklı haritalar kullanabilirsiniz genelde bilinmeyen bir özelliktir oyun ilk açıldığında istediğiniz haritayı seçebilirsiniz. Oyunun çalışabilmesi için tarayıcınızın flash desteğini açmayı unutmayın. Flash oyunları oynarken Adobe Flash programının bilgisayarınızda yüklü ve tarayıcınızdan da açık olması gerekir.

Kare Kapmaca 2 kişi tarafından karşılıklı oynanan bir zekâ oyunudur. İlginizi çekebilecek diğer oyunlar için eba oyunlar sayfamıza bakabilirsiniz. İngilizce oyunlar ya da matematik oyunları eğlendirirken öğreten ve sıkılmadan oynayabileceğiniz oyunlardır.

EBA Oyun Skorlarınızı Yorumlara yazın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme