EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Öğretmen Girişi

Milli Eğitim Bakanlığı Fatih projesi sadece akıllı tahta ve tabletten oluşmuyor. Öğrenci ve öğretmenleri aynı platformda buluşturarak içerik paylaşımında bulunabilmelerini sağlayan Eğitim Bilişim Ağı – EBA bu projenin en önemli kısmını oluşturuyor. Sisteme giriş yapan öğretmenler kendi öğrencilerini oradan görerek ödev verebilir, ödevlerin takibini yapabilirler. Öğretmenler Türkiye’nin başka yerlerindeki kendi branşlarında bulunan öğretmenlerin geliştirdikleri içeriklerden faydalanabilir ya da MEBBİS Girişi kullanarak kendileri içerik geliştirip tüm öğrencilerin kullanımına açabilirler.

EBA Öğretmen Girişi İçin Tıklayın

Fatih projesinin en önemli kısmı öğrencilere fayda sağlayacak içeriklerin tüm öğrenci ve öğretmenler tarafından erişilebilir olması. EBA’ya ister evden isterseniz de okuldan giriş yapabilirsiniz. Öğretmenler akıllı tahtalardan öğretmen girişi yaparak kaydettikleri içeriklere ulaşabilir. Eğitim Bilişim Ağı üzerinden öğrencilere verdikleri ödevlerin durumuna bakabilirler. Öğretmen ve öğrenci girişinin aynı yerden yapıldığı portala öğretmen olarak giriş yapmak için MEBBİS giriş bilgileriniz yeterlidir. Okulunuzla ya da dersinizle ilgili yaptığınız etkinlikleri de giriş yaptıktan sonra paylaşabilirsiniz. Öğretmen ve öğrencilerin yaptığı birbirinden güzel çalışmaları herkesin duyması, görmesi, örnek alarak daha da iyisini geliştirebilmesi amacıyla tasarlanan haber modülü ile yapılan her türlü etkinlik ya da haber değeri taşıyan faaliyet buraya eklenir ve EBA denetim ekibi tarafından yapılacak olan uygunluk kontrolünden geçtikten sonra yayınlanır.

Öğretmen arkadaşların sınıflarda akıllı tahtalar üzerinden EBA girişi yaparken şifrelerini öğrencilerin göremeyeceği şekilde girmeleri onların güvenliği açısından önemlidir. Bu konudaki şikayetleri dikkate alan Fatih projesi ekibi bu sorunu çözmek için EBAKOD adındaki yeni sistemi duyurmuştur. Akıllı tahtalardan güvenli bir şekilde giriş yapmak için EBAKOD’u kullanabilirsiniz.

EBA Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır


EBA Youtube kanalımıza üye olarak yeniliklerden haberdar olabilir ve sorularınızın cevaplarını video anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Öğretmen Uygulamaları

eba öğretmen girişiGiriş yapan öğretmenler hangi uygulamalardan faydalanabilir? Bu uygulamaların özellikleri nelerdir kısaca aşağıda anlattık.

EBA Dosya

Öğretmen ve öğrencilerin bulut depolama alanıdır. Kişisel bir alandır buraya gönderilen dosyalar başkaları tarafından görülemez. Öğretmen isterse istediği dosyaları kendi sınıfındaki öğrenciler ile ya da TC numarasını bildiği bir başka öğretmen ya da öğrenci ile paylaşabilir.

E-Kurs

Okulunuzda ya da ilçenizde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurs başvuruları, açılan kurslardaki öğrencilerin takibi bu modül üzerinden gerçekleştirilir.

EBA Ders

Kendi girdiğimiz dersler ve öğrencilerimizin aldığı diğer dersler ile ilgili içeriklerin olduğu modüldür. Bu modülde kendi dersimiz ile ilgili yeni içerikler oluşturup öğrencilerimiz ile paylaşabiliriz.

EBA Uygulamalar

Öğrenci, öğretmen ve diğer herkesin kullanabileceği çok çeşitli uygulamaların olduğu modüldür. Türkçe ve İngilizce kelime oyunları, matematik araçları, çeşitli yayınevlerine ait kitaplar, Morpa Kampüs, Okulistik gibi pek çok uygulamaya erişebilirsiniz.

FATİH PROJESİ EBA Öğretmen Uzaktan Eğitimleri

Öğretmenler için uzaktan eğitim başvuruları MEBBİS modülü hizmetiçi eğitim bölümünden yapılmaktadır. Öğretmenlere yönelik EBA kursları hakkında detaylı bilgi için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
2017 Yılı Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitim Planı
Öğretmen Olmayan Personelin 2017 Hizmetiçi Eğitim Planı
Uzaktan Eğitim LMS Yardım Dosyası

Okulistik Öğretmen Girişi

Tüm öğretmenler okulistik sitesinden ücretsiz kayıt olup içeriklerden yararlanabilirler. Okulistikteki dersleri, sınavları, videoları, kita ve oyunları derslerinizi zenginleştirmek için kullanabilirsiniz. Bunun için okulistik giriş sayfasına gidebilirsiniz.

Uzaktan eğitim, geleneksel eğitimin bir seçeneği olarak görülmemeli, aksine geleneksel eğitim süreçlerini “tamamlayıcı” bir eğitim teknolojisi uygulaması olarak ele alınmalıdır. Eğitim süreklilik isteyen bir gelişim sürecidir ve özellikle bilginin değişim hızının korkunç bir ivme kazandığı dikkate alındığında uzaktan eğitime neden gereksinim duyulduğu daha belirgin bir biçimde ortaya konabilecektir.

Mebbis ve Morpa Kampüs Öğretmen Girişi için Buraya

Öğretmen Girişi Hakkındaki Soru ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak Bizlere Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme