EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Öğrenci Girişi

İlkokul, ortaokul, lise ve açıktan okuyan her kademedeki öğrenci için zenginleştirilmiş içerikler, elektronik sınavlar, çeşitli yarışma ve uygulamalar sunan Eğitim bilişim Ağı, Fatih projesinin en önenli kısmıdır. EBA öğrenci girişi ile sisteme giriş yapan öğrenciler tüm bu içeriklere hem okulda hem de evlerinde ulaşabilirler.

Öğrenciler; öğretmenlerinin oluşturdukları içerikleri görebilir ve onların gönderdiği ödevleri yine portal üzerinden yapabilirler. e-Kurs modülü ile okullarından açılan Destekleme ve Yetiştirme kurslarına başvuru yapıp yine kurs öğretmenleri tarafından gönderilen test ve sınavlara ulaşabilirler.

EBA Öğrenci Girişi İçin Tıklayın

Eğer daha önceden hiç giriş yapmadıysanız ya da Öğrenci şifrenizi unuttuysanız sınıf öğretmeninizden ya da okul idaresinden şifrenizi isteyin. Bu konuda daha detaylı bilgi için EBA Şifresi Alma ve Kayıt yazımıza bakabilirsiniz.

Yeni sitede ise ayrıca şifre almaya gerek olmadan öğrenciler E-Okul bilgileri ile (TC Kimlik no, okul numarası ve nüfus cüzdanı cilt no) sisteme giriş yapabilir. Sisteme giriş yapamayan öğrenciler okul idarelerine başvurarak bilgilerini güncelleyebilirler.

EBA Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?


EBA-Z Youtube Kanalımıza üye olarak yeniliklerden haberdar olabilir ve sorularınızın cevaplarını video anlatımdan öğrenebilirsiniz.

EBA Öğrenci Girişi

Öğrenci Uygulamaları

e-KURS

Öğrencilerin okullarında açılan kurslara başvuru yapmaları ve kurs süresince öğretmenlerin gönderdikleri içerikleri takip edebilecekleri modül. Kurs başvuruları her dönem başında ve yaz başında olmak üzere üç kez yapılır. Kurslar ücretsiz olup devam mecburiyeti vardır. TEOG, YGS ve LYS sınavlarına girecek olan öğrenciler ODSGM tarafından hazırlanan kazanım testlerini ve deneme sınavlarını çözerek hazırlanabilirler.

EBA Oyunlar

Öğrenci şifresi ile giriş yapan öğrencilerin oynayabileceği birçok oyun vardır. Bu oyunlar sizi eğlendirirken öğreten türde ve farklı ders konularına göre hazırlanmıştır. Matematik, İngilizce, Türkçe ve fen alanlarındaki oyunlara göz atabilir skorlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Dosya, Kitap, Dergi ve Video

Öğrenci ve öğretmenlerin bulut dosya deposu. Öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla dosya paylaşımında bulunabilirsiniz. Kitap ve Dergi bölümünde sınıfınıza uygun kitapları ücretsiz bir şekilde indirebilir güncel dergileri okuyabilirsiniz. Çok geniş video kütüphanesinde ders içeriklerinden bilimsel konulara, sınava hazırlık videolarından güncel haberlere kadar birçok videoyu bulabilir bunlara yorum yapıp beğenebilirsiniz.

EBA Ders

Tüm ders içeriklerine, konu anlatımı ve tarma testlerine buradan ulaşabilirsiniz. Öğrenciler bu sistemle, sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte çalışabilir ve paylaşımda bulunabilir. Ayrıca, öğretmenlerinin gönderdiği ödev ve alıştırmaları takviminden anlık takip ederek çalışmalarını zamanında yapabilir, dilediği zaman dilediği konuya çalışabilir. Okulunda paylaşımlar yaparak, oylama ve etkinliklere katılarak hem okulda hem de okul dışında öğrenmeye devam edebilirler.

Diğer Kaynak Sayfaları

EBA Dergi EBA Kitap
Video Arşivi EBA Radyo
Ses ve Müzik Arşivi EBA Ders
Görsel Arşivi EBA Kamp
Döküman Arşivi Eğitim Bilişim Haber ve Duyurular

 

Öğrenci Girişi Hakkındaki Soru ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak Bizlere Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme