EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Öğrencileri İçin EBA Kurs Kayıt Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi göz önüne bulundurularak bir e-kılavuz hazırlanmıştır. Bu kılavuza göre eba kurs kayıt öğrenci başvurusu için bilinmesi gereken tüm bilgiler makalemizde yer almaktadır.

 

eba kurs kayıt
2016-2017 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları (DKY) birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimi ile kurs başlama ve bitiş tarihleri belirlenmiştir. Buna göre;

EBA Kurs Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

2016/2017 1. Dönem EBA Kurs Tarihleri

I. dönem öğrenci başvurularının alınması: 22-27 Eylül 2016
I. dönem kursların başlama tarihi: 03 Ekim 2016
I. dönem kursların bitiş tarihi: 15 Ocak 2016

2016/2017 2. Dönem e-Kurs Tarihleri

II. dönem öğrenci başvurularının alınması: 13-19 Şubat 2017
II. dönem kursların başlama tarihi: 27 Şubat 2016
II. dönem kursların bitiş tarihi: 04 Haziran 2016

2016/2017 Yaz Dönemi E Kurs Tarihleri

Yaz dönemi öğrenci başvurularının alınması: 19-25 Haziran 2017
Yaz dönemi kursların başlama tarihi: 03 Temmuz 2016
Yaz dönemi kursların bitiş tarihi: 27 Ağustos 2016

DYK’da kursların açılış/kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları, kazanım testleri vb. iş ve işlemler, e- kurs (http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar ve http://e-kurs.eba.gov.tr/) modülü üzerinden yapılır.

Kurs merkezlerinde bir dersten sınıf oluşturulabilmesi için, sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az, 20’den fazla olmaması esastır. Açılacak DYK’lar da öğrenci/kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmez. DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir.

Destekleme ve Yetiştirme Kurs başvurusu nasıl yapılır?

ÖĞRENCİ / KURSİYER BAŞVURULARI
EBA Kurslarına, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

eba e-kurs giriş

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirir. eba kursları için tarama ve yaprak testler içermektedir. wba kurslar ile içerikleri takip edebilirsiniz.

EBA Kurs Başvurusu İçin Tıklayın

Kurslar ile ilgili basında çıkan kurs başvuru haberlerini takip edebilir ya da diğer bilgiler için 2016 Yılı Eba Kurs Klavuzu‘nu inceleyebilir yada MEB ODSGM adresine bakabilirsiniz. Soru ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Kutucuğa Yazarak Bizlere Gönderebilirsiniz.

7 Yorum

Add a Comment
 1. 1. dönem eba dan kurs alan bir öğrenci, 2. dönem için kayıt yenilemek zorundamıdır. Daha doğrusu tekrardan öğretmen tarafından oluşturulacak bir şifre ye ihtitacı varmısır yoksa eski şifresi ile kursa devam edebilir mi?

  1. Merhaba Tuncay,
   Evet kayıtlar her dönem yanilenmek zorunda. Tekrar oluşturulacak bir şifre gerekmiyor. E-Okul bilgilerin ile giriş yapıyorsun. EBA Kurs girişi yaptıktan sonra derslerini tekrar seçeceksin. Öğrenciler için e-kurs ders seçimi 13 Şubat 2017 Pazartesi tarihinde açılacak.

 2. Dyk kurslarında kaç derse kadar seçiliyor?

 3. MEB kursları ne zaman başlıyor?

  1. Okulların açılmasından sonra başlayacak.

 4. eba şifresini nerden alcaz kursa basvurmak için

  1. EBA girişini E-Okul bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Herhangibir şifreye ihtiyaç yok. Bu konuda EBA Giriş sayfamıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme