EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Kitap Arşivi ve Ücretsiz MEB Ders Kitapları

Eba kitap, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanmış olan online bir sistemdir. Fatih projesi kapsamında günümüzün en kolay ulaşılabilen bilgi kaynağı internet aracılığı ile kurulan bu sistem çeşitli kaynaklara ulaşmak, öğrenci ve öğretmenlerinin kendi notlarını paylaşması, yarışmalara katılması, uzaktan eğitimler ile e kurslara katılmak ve ücretsiz e kitap indirmek için kullanılmaktadır.

EBA Kitap Sitesinden Kimler Yararlanabilir?

Eba gov tr e kitap sisteminden öğrenci ve öğretmenlerin yararlanması mümkün. Pek çok işlem için giriş yapmanız gerekmiyor; ancak eğer katkıda bulunmak da istiyorsanız giriş yapmanız gerekiyor. Siteye giriş yapmak için 4 seçenek bulunuyor. Bunlar; Açık öğretim, EBAKOD, E-okul ve Mebbis bilgileri ile giriş.

EBA Kitap Arşivi ve Ücretsiz MEB Ders Kitapları

EBA Kitap Arşivi
Eba.gov.tr üzerinden yapacağınız tüm işlemler ücretsizdir. Sistem, kişilerin bilgilere daha kolay ulaşması ve dayanışma içerisinde olması üzerine kurulmuştur. Dileyen herkes ücretsiz bir şekilde istediği kaynaklara ulaşabilir, var olan kaynaklar için yorum bırakabilir.

Eba Kitap’a Nasıl Girilir?

Eba kitap indirme işlemi için sitenin kategorileri arasında yer alan içerik kısmını, buradan da kitap bölümünü seçmeniz gerekiyor.

Milli eğitim ders kitaplarının da aralarında olduğu binlerce kitabı, bu bölümden indirebilirsiniz. e kitap indirmek için kullanılabileceği gibi ses, video, haber ve resim gibi farklı kategorilerden dokümanlara da ulaşabileceğiniz bir sistem. Ayrıca; Fatih projesi ile pek çok okulda kullanılan z kitapları da Eba z kitap indirme kategorisinden indirebilirsiniz.

 

Ücretsiz MEB Ders Kitaplarını İndirme

Eba kitap indirme bölümüne girdikten sonra ara bölümüne ders kitabı yazarak, MEB ders kitaplarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; kitapların adının yanında yazan yıllar. Kitaplar hemen hemen her sene güncellendiğinden dolayı, ihtiyaç duyduğunuz senenin e kitaplarını indirmelisiniz.

Bu sistem sayesinde kaybettiğiniz senin kitaplarını tekrar elde edebilir, sene başlamadan bir sonraki sınıfın kitaplarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ygs-Lys sisteminde mezuna kalan öğrenciler için de büyük bir avantajdır. Pek çok mezun Ygs-Lys öğrencisi sınava gireceği senede hangi konulardan sorumlu olduğunu bilmemektedir. En doğru cevaba ulaşmak için 12. Sınıf olarak sınava girecek öğrencileri baz alarak 4 yıllık kitaplar indirilebilir. 9. ve 10. Sınıf ders kitaplarında yer alan konular Ygs konuları olarak kabul edilmektedir. Lys’de ise; 9,10,11 ve 12. sınıf konularından sorumlu olursunuz.

Eğitim bilişim ağında yalnızca kitaplar değil güncel dergiler de ücretsiz olarak sunulmaktadır. EBA dergi sayfamızdan en güncel ve en çok indirilen dergilere ulaşabilir  eba dergi sitesinden nasıl yararlanacağınıza sayfamızda bulunan videoyu izleyerek  öğrenebilirsiniz.

EBA Kitap’ta Bulunan Kitap Listesi;

Akaid ve Kelam, Almanca, Arapça(İlkokul), Arapça(Lise), Arapça(Ortaokul), Astronomi ve Uzay Bilimleri, Bağlama, Beden Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Tarihi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Bilgisayar, Bilim Uygulamaları, Bilişim Destekli Müzik, Bilişim Teknolojileri, Bireysel Ses Eğitimi, Biyoloji, Büro Yönetimi, Çağdaş Dünya Sanatı, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi, Çalgı Bakım ve Onarımı, Çevre Eğitimi, Çince, Coğrafya, Demokrasi ve İnsan Hakları, Desen Çalışmaları, Diksiyon ve Hitabet, Dil ve Anlatım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Dini Musiki, Dinler Tarihi, Diyanet İşleri Başkanlığı Kitapları, Drama, Ebru, Eğitim Araştırma Kitapları, Eğitim Psikolojisi, Eğitim Sosyolojisi, Eğitsel Oyunlar, Ekonomi, Estetik, Felsefe, Fen Bilimleri, Fıkıh, Fıkıh Okumaları, Fizik, Flüt, Fransızca, Geleneksel Türk Müzik Tarihi, Girişimcilik, Gitar, Görsel Sanatlar, Grafik Tasarım, Hadis, Hadis Metinleri, Hayat Bilgisi, Hitabet, Hukuk Ve Adalet, Hüsni Hat, Hz. Muhammed’in Hayatı, İki Boyutlu Sanat Atölye, ingilizce(İlkokul), ingilizce(Lise), ingilizce(Ortaokul), İnsan Anatomisi, İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi, İslam Ahlakı, İslam Bilim ve Düşünce Tarihi, İslam Kültür ve Medeniyeti, İslam Tarihi, İşletme , Kanun, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi, Kelam, Kimya, Kontrbas, Kültür Kitapları, Kuran-ı Kerim, Mantık, Matematik(İlkokul), Matematik(Lise), Matematik(Ortaokul), Medya Okuryazarlığı, Mesleki Arapça, Muhasebe ve Finansman, Müze Eğitimi, Müzik, Müzik Biçimleri, Müziksel İşitme Okuma ve Yazma, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Öğretmenlik Mesleğine Giriş, Okul Öncesi Kitapları, Okuma Yazma, Osmanlı Türkçesi, Oyun ve Fiziki Etkinlikler, Özel Alan Çalışması, Pazarlama ve Perakende, Piyano, Proje Hazırlama, Psikoloji, Ritim ve Dans, Rusça, Sağlık Bilgisi, Sanat Eserlerini İnceleme, Sanat Tarihi, Seçmeli İslam Tarihi, Siyer, Sosyal Bilgiler, Sosyal Bilim Çalışmaları, Sosyal Etkinlik, Sosyoloji, Sözlük, Spor, Spor Fizyolojisi, Spor Kazalarından Korunma, Spor Masajı, Spor Psikolojisi, Spor Sosyolojisi, Spor Tesisleri Malzeme Bilgisi, Spor ve Beslenme, Spor Yönetimi ve Organizasyonu, Standart Türk Klavyesi (F Klavye), T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Tarih, Tefsir, Tefsir Okumaları, Teknoloji ve Tasarım, Temel Dini Bilgiler, Temel Spor Eğitimi, Tezhib, Trafik, Trafik ve İlk Yardım, Türk Edebiyatı, Türk Eğitim Tarihi, Türk Müziği Çalgı Toplulukları, Türk Müziği Koro Eğitimi, Türk Resim Heykel Sanatı, Türk Spor Tarihi, Türkçe(İlkokul), Türkçe(Ortaokul), Üç Boyutlu Sanat Atölye, Uluslararası İlişkiler, Ut, Viyola, Viyolonsel, Yaşayan Diller ve Lehçeler, Yazarlık ve Yazma Becerileri, Yönetim Bilimi, Zeka Oyunları, Batı Müziği, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk İşaret Dili, Yetişkin Okuma Yazma.

Diğer EBA Kaynak Sayfaları

EBA Dergi EBA Kitap
EBA Video Arşivi EBA Radyo
EBA Ses ve Müzik Arşivi EBA Ders
EBA Görsel Arşivi EBA Kamp
EBA Döküman Arşivi Eğitim Bilişim Haber ve Duyurular

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme