EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Grup ve Sınıflarla Paylaşım

Sınıflarınızla ve kurduğunuz ya da üyesi olduğunuz gruplarla paylaşımda bulunabilirsiniz. Dosya gönderip oylama yapabilirsiniz. Bir konuda tartışma açarak grup üyelerinin görüşlerini alabilirsiniz. Etkinlik hazırlayıp takvime ekleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz iletileri değiştiremezsiniz ama silebilirsiniz. Sildiğinizde diğer üyeler bir daha göremezler. Gönderdiğiniz bir ileti gruptaki tüm üyelere gider. Öğrenciler de oylama yayınlayabilir ya da tartışma başlatabilirler. İsteyenler grup sayfasının sağ üstünde bulunan Üyesin yazısına tıklayarak gruptan ayrılabilirler. Kapalı gruplara sadece seçtiğiniz kişiler, açık gruplara ise herkes üye olabilir. Öğrenciler grup oluşturamazlar.

EBA Gruplar ve Paylaşım Hakkında Soru ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak Bizlere Yazabilirsiniz.

Şube Ekleme

Sınıflarım ve gruplarım sayfasını ilk kez açtığınızda girdiğiniz şubeleri şu adımlarla eklemeniz gerekir:

Eba Paylaş Şube Ekleme

Sınıf ve Grup Sayfalarına Neler Bulunur?

EBA Grup Sayfası

Yeni Grup Nasıl Oluşturulur?

Ana menüden Sınıflarım ve Gruplarım seçildikten sonra Yeni Grup Oluştur’a basılır.

EBA Yeni Grup Oluştur

 

Sınıf ve Gruplarımla Paylaşım Duvarını Nasıl Kullanırım?

Paylaşım Duvarı EBA’nın en yeni özelliklerinden biridir. Çeşitli gruplar oluşturarak onlarla paylaşımda bulunabilirsiniz. Öğretmenler zümre, kulüp, sınıf grupları kurabilir öğrenciler de öğretmenlerin onları ekledikleri gruplara otomatik katılır ya da istedikleri açık gruplara kendileri üye olabilirler.

Eba Sınıf ve Grup Paylaşımı Eba Sınıf ve Grup Paylaşımı

İleti Nasıl Paylaşılır?

EBA Ders‘e girdikten sonra soldan sınıf ve gruplarıma tıklayıp yazı göndermek istediğiniz grubu tıklayıp aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

EBA Gruplarda İleti Gönderimi

EBA Dosya Paylaşımı

Grup üyelerinin tümüne birden dosya gönderebilirsiniz. Resim (jpg, png vd.) ve belgelerinizi (Word, Excel, Power Point, Pdf) ekleyerek grup üyelerine atabilirsiniz.

EBA Dosya Paylaşımı

Etkinlik Oluşturma

Grup üyelerinin takvimlerinde görüntülenmek üzere etkinlik oluşturabilirsiniz. Oluşturulan etkinlikte başlama ve bitiş tarihleri ile açıklama ve varsa dosya bulundurabilirsiniz.

Grupta etkinlik oluşturma

EBA Gruplarım ve Sınıflarımda Oylama Nasıl Yapılır?

Grup üyelerinize bir oylama gönderebilirsiniz. Oylama sonuçları anında görüntülenir. Oylama süresi tamamlandığında oylama kapanır ve kimse oylamaya katılamaz. Oylamayı başlatan da dahil olmak üzere hiçkimse başkalarının ne oy verdiğini göremez. Evet öğretmenler de göremezler 🙂

EBA Oylama

EBA Grup ve Sınıflarda Tartışma Nasıl Yapılır?

Belli bir konuda grup üyelerinden görüş almak istediğinizde bir tartışma başlatabilirsiniz. Böylece o tartışmada başka konular konuşulmaz ve daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşılır.

EBA Grup ve Sınıf Oylama

EBA Giriş İçin Tıklayınız

Öğretmenler için EBA Kılavuzu ve diğer kaynaklar için EBA Öğretmen sayfamıza bakabilirsiniz.

EBA Gruplar ve Paylaşım Hakkında Soru ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak Bizlere Yazabilirsiniz.

1 Yorum

Add a Comment
  1. Anlaşılır; çok güzel çalışma olmuş. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme