EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Dergi

Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen, öğretmenler, öğrenciler ve veliler arasındaki iletişimi güçlendirmek için yapılmış bir online sistemdir. Sistem içerisinde ücretsiz olarak sunulan EBA Dergi, EBA Kitap gibi modüller ile öğrenciler eğlenceli ve eğitici materyallere ücretsiz olarak erişiyorlar. Öğretmenler, öğrencilerin anlık not ve gelişim seviyelerini girerek, öğrencilerinin eğitim durumlarını rahatlıkla kontrol edebiliyorlar. Öğrenciler de, otomatik olarak geliştirilen derecelendirme sistemi sayesinde, hem kendi durumlarını görebiliyor, hem ders çalışabiliyor, hem de okulda öğrendiklerini tekrar etme fırsatı buluyorlar.

Sistem içerisinde sadece ders notları, testler değil. Eğitim ve eğlence amaçlı bilim teknik dergileri de bulunuyor. Bu sayede, diledikleri her yerde ve her saatte kendilerini eğlenerek geliştirme imkanı bulabiliyorlar.

EBA Dergi Arşivine Erişim

eba dergi indir

Ücretsiz ve güncel dergiler sistemin çocuklara sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi. Hem eğlenerek vakit geçirebilecekleri, hem meraklarını giderebilecekleri, hem de derslerinde çok yardımcı olacak bilgileri bulabilecekleri online bir e-dergi arşivi.

Sistem içerisinde Bilim Teknik, Bilim Çocuk, Diyanet Çocuk, OGM Sincap, TRT Çocuk ve Meraklı Sincap dergileri yer alıyor. Sistem üzerinden ücretsiz olarak konuları inceleyebilir ve dilenirse, bilgisayara indirilerek, internet bağlantısı dahi olmadan okunabilir.

Dergiler içerisinde okul müfredatında yer alınan konuların yanı sıra, gençlerin ve çocukların ilgisini çekebilecek pek çok eğlenceli bilgi de yer alıyor. Öğrenirken eğlenebilme fırsatı da bulabiliyorlar. Eba ders e haber dergi indirmek için Eba giriş yapılması yeterli bazı dergilere ise giriş yapmadan da ulaşabilirsiniz.. Sistem için kullanıcı adı ve şifre e okul girişi ile aynı olduğundan kolayca giriş yapabilirsiniz.

Gençler ve Çocuklar EBA Dergi’den Nasıl Faydalanır?

Eba dergi indir için ise, sadece bilgisayarınıza indirmek istediğiniz dergiye tıklamanız ve indir seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Sistem sizi zaten bu konuda yönlendirerek, çok kısa süre içerisinde, kolaylıkla indirme işleminizi tamamlamanıza olanak sağlayacaktır. Eskiden sadece masa üstü bilgisayarlarda sistemde tam anlamıyla yararlanabilme imkanı sunulurken, yapılan yeni güncelemeler ile, tabletlerinizde de sisteme girerek imkanlarından yararlanabilme olanağınız bulunuyor. Portal içerisinde EBA Kitap Arşivi modülünde ise MEB’in yayınladığı tüm ders kitaplarına ve kaynak kitaplara ulaşabilirsiniz.

Şu an için sadece Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onay verilen serilerin yer aldığı Eba e dergi serileri içerisinde pekçok yeni dergi de bulunuyor. Bu sayede de, çocuğunuz, bu dergileri incelerken, gönül rahatlığı ile çalışmasına izin verebiliyorsunuz. İnternet ortamında kontrolünüz dışında gezinmelerini istemediğiniz durumlar için de, bilgisayara indirilebilir bir formatında bulunması ayrı bir avantaj sağlıyor.

En Çok İndirilen E-Dergiler ve Dergi Listesi

  1. TRT Çocuk Dergisieba eğlenceli bilim dergisi
  2. Bilim Çocuk DergisiBilim Çocuk Dergisi
  3. Eğlenceli Bilim Dergisitrt çocuk dergisi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim Çocuk, Bilim Teknik, Bilim ve Teknoloji, Bilişim, Da Vinci Learning, Değerlerimiz, Diyanet, Diyanet Çocuk, Edebiyat, Eğlenceli Bilim, Gençlik Spor, Genel, İl Mil. Eğt. Müd., İstihdamda 3İ, MEB, Meraklı Minik, Meslek Seçimine Destek, OGM Sincap, Okul Dergileri, Sanat, Sevgi Bir Kuş, TRT Çocuk, TSE Öncü Çocuk, YEĞİTEK.

Diğer EBA Kaynak Sayfaları

EBA Dergi EBA Kitap
EBA Video Arşivi EBA Radyo
EBA Ses ve Müzik Arşivi EBA Ders
EBA Görsel Arşivi EBA Kamp
EBA Döküman Arşivi Eğitim Bilişim Haber ve Duyurular

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme