EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

EBA Anahtar

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bilişim Ağı sitesine, birçok giriş yöntemi bulunmaktadır. Öğrenci girişleri eokul girişi gibi tc kimlik no ve öğrenci no ile kolayca yapılabilmektedir. Öğretmenler ise MEBBİS şifreleri ileöğretmen girişini kullanabilmektedirler. EBA ANAHTAR’da öğretmen girişini kolaylaştırmak için geliştirilmiştir.
Öğretmenler sınıf içinde akıllı tahtalardan giriş yaparken TC kimlik numaraları ve MEBBİS şifreleri öğrenciler tarafından görülüyor ve güvenlik riski oluşturuyordu. Bunun üzerine MEB Eğitim Bilişim Ağı yetkilileri de EBA KOD ile giriş yöntemini hazırladılar. EBAKOD giriş yönteminde ise öğretmen önce tabletinden yada telefonundan eba girişi yapıp kendi sayfasından ürettiği EBAKOD’u akıllı tahtadan girerek güvenli bir şekilde sisteme girebiliyor.
Ancak öğretmenin önce telefonundan MEBBİS kullanıcı adı ve şifresini girmesi daha sonra burada 7 haneli EBAKOD’u üretmesi daha sonra da bu 7 haneli kodu tahtaya girmesi uzun zaman almaktadır. Ayrıca akıllı telefonu olmayan ya da telefonunda internet paketi olmayan öğretmenler EBAKOD oluşturamamaktadırlar. Bunların yanı sıra teknolojiye aşina olmayan öğretmenlerin EBA‘ya girerken zorlandıkları da duyulmaktadır.

Teknoloji her zaman hayatı kolaylaştırmalı zorlaştırmamalı felsefesiyle öğretmenlerimiz için hazırladığımız EBA ANAHTAR uygulaması tek tıkla Eğitim Bilişim Ağı sitesine giriş yapılabilmesini sağlamaktadır.

EBA ANAHTAR Nedir?

Eğitim Bilişim Ağı sitesine öğretmenlerin tek tıkla güvenli bir şekilde girmelerini sağlayan bir uygulamadır. Yükleme gerektirmez. USB Flash belleğinizden çalışır. Öğretmenlerin sınıf içinde akıllı tahtalardan güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde Öğretmen girişi yapmasını sağlar.

EBANAHTAR Nereden İndirilir?

Yandaki görsele tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. İndirdikten sonra USB Flash belleğinize kopyalamanız gerekmektedir. Başka sitelerden benzer ad ile programı indirmeyiniz.

EBA ANAHTAR Nasıl Kullanılır?

Flash belleğinize kopyaladığınız uygulamayı çift tıklayarak çalıştırın. Sadece ilk girişte bilgilerinizi bir kez girmeniz gerekmektedir. Program bir daha size bilgilerinizi sormayacaktır. Daha sonra ANAHTAR görseline tıklayıp bekleyin. Otomatik olarak Öğretmen girişi sayfası açılıp MEBBİS kullanıcı adınız ve şifreniz otomatik olarak girilecektir. Bu sırada tahtaya dokunmayın.

EBA ANAHTAR Güvenli midir?

Bilgileriniz kesinlikle hiçbir yere gönderilmez. Flash belleğinizde şifrelenmiş şekilde tutulur. Programı istediğiniz antivirüs tarama programı ile tarayabilrsiniz. Flash belleğinizi kaybetmeniz durumunda kötü niyetli kişiler MEBBİS şifrenize ulaşıp kullanabilirler.

Uygulama Hakkında Soru, Görüş ve Sorunlarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak Bizlere Yazabilirsiniz.

10 Yorum

Add a Comment
 1. bağlantınızı kontrol edin uyarısı çıkıyor neden acaba?

 2. bağlantınızı kontrol edin hatası alıyorum. çalışmıyor uygulama 🙁

  1. Sorun düzeltilmiştir. Tekrar indirip kullanabilirsiniz.

 3. “Bağlantınızı Kontrol edin” hatası veriyor. Teşekkürler

 4. eğer ki şifrenin içinde + vb karakterler varsa yanlış kullanıcı adı ve şifre diyor. düzeltirseniz sevinirim.

  1. Hocam şifreler encrypt ediliyor sanırım sorun bununla ilgili. Gelecek versiyonda sorun giderilecektir.

 5. anahtarı indirdim flaşa yükledim ama akıllı tahtada sadece eba z açılıyor eba ders vs yok….

  1. Önder Bey, eba anahtar ile ilgili size bir ileti gönderdik sorunun çözümü ile ilgili.

   1. Şifremi girdim fakat yalnızca ebaz ana sayfası açılıyor

 6. bir türlü çalışmıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme