EBA | Eğitim Bilişim Ağı - EBA Giriş

EBA Kurs | EBA Test | EBA Ders modülleri hakkında bilmedikleriniz

Açık Öğretim Lisesi (AOL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Dönem Sınavları (MAOL)

Açık Öğretim Lisesi (AOL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Dönem Sınavları (MAOL)

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Lisesi Müdürlükleri ile yıl içinde yapılan merkezi sınavlarla yaklaşık 1,3 milyon öğrenciye hizmet veren bir açık öğretim sistemidir.

AÇIK LİSE SINAVLARI AOL MAOL DÖNEM SINAVLARI

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Lisesi 1. Dönem Sınavları 7-8 Ocak 2017 tarihinde yapılacaktır.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Lisesi 2. Dönem Sınavları 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılacaktır.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Lisesi 3. Dönem Sınavları 1-2 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır.
Açıklama: 3. Dönem sınavlarına Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş, 18 den gün almış silik, donuk veya aktif öğrencilerimiz 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Sisteme giriş yaparak sınav giriş belgesi çıkarabilirsiniz. www.aol.meb.gov.tr ve www.maol.meb.gov.tr adreslerinden veya eba portalı üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz.

AÇIK LİSE SINAVLARI AOL MAOL DÖNEM SINAVLARI

Açık Lise sistemi üzerinden SINAV GİRİŞ BELGESİ çıkarabilirsiniz.

AÇIK LİSE SINAV GİRİŞ BELGESİ

Ders Seçme işlemi ile uzaktan eğitim görerek, her yıl 2 veya 3 defa merkezi sınavlara girilir. Bu derslerden bazıları zorunlu derstir. (Dil ve Anlatım gibi) Kayıt yenileyen veya yeni kayıt olan öğrenciler sisteme girer ve kendi derslerini kendileri seçer.

Ders seçmeyen öğrenci sınava giremez. Sistem otomatik olarak ders tanımlayabilir. Zorunlu derslerin dışında ortak derslerden 3 kez sınavına giren ve başarısız olan öğrenciler bu dersten muaf tutulur. Yüz yüze eğitimini tamamlamayanlar 24 kredi, Yüz yüze eğitimini tamamlayanlar ise 38 kredilik ders seçebilirler. Seçebildiğiniz kadar ders seçmede fayda vardır. Muaf olunan dersin kredisi alınmaz. Öğrenciler muaf derslerini tekrar isterse seçebilirler. Lise diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler kültür derslerinden (Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım vb.) sorumlu tutulmazlar.

  • Kendilerine gelen mesajları takip edebilir.
  • Dönem Bilgilerini görebilir,
  • Ders ve Kredi Bilgilerini öğrenebilir,
  • Ders Seçim İşlemlerini yapabilir,
  • Sınav Giriş Yeri ve Sonuçlarını öğrenebilirler.

Açık Öğretim Liselerine ait kayıt, kayıt yenileme, ders seçme ve sınav tarihlerinin bir de takvim bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eba-z.com MEB Fatih Projesi Eğitim Bilişim Ağı, www.eba.gov.tr adresinin tanıtımına katkıda bulunmak ve EBA girişi sağlamak amaçlı kurulmuştur. Kaynak olarak eba.gov.tr verilerinden yararlanılmıştır. EBA Giriş | Site Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Künye | İletişim |

Sitemiz Hakkında Genel Bilgiler: Sitemizde kullanıcı deneyimi faydasına olması açısından google hizmetleri kullanılmaktadır.

Google'a EBA GİRİŞ yazarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Wordpress alt yapısı ile basit bir ara yüz ile çalışmaktadır.

Başlangıç sayfamıza dönüp EBA ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için Eba Kurs - Eba giriş bağlantısını kullanabilir ya da sayfanın sol üst köşesinden dönüş yapabilirsiniz..

Frontier Theme